Category Archives: Girls Honors

2016-17 GHSA All-State Girls Basketball Honors

Class AAAAAAA

Player of the Year: Que Morrison, McEachern, Sr.

FIRST TEAM
G – Que Morrison, McEachern, Sr.
G – Vanessa Blagmon, Norcross, Sr.
G – Endia Banks, Duluth, Sr.
G – Za’nautica Downs, Colquitt County, Jr.
C – N’dea Jones, Brookwood, Sr.

SECOND TEAM
G – Lyndsey Whilby, McEachern, Sr.
G – Taylor Mason, Norcross, Sr.
F – Autumn Newby, Archer, Sr.
F – Diamond Hall, Colquitt County, Jr.
F – Simone Lett, Pebblebrook, Jr.

Honorable Mention
G – Chanel Wilson, McEachern, Jr.
G – Lexii Chatman, Newton, Jr.
F – Linsey Marchese, Archer, Sr.
F – Taylor Hosendove, Westlake, Jr.
G – Morgan Simmons, Mill Creek, Sr.
C – Jada Rice, Collins Hill, Jr.

Class AAAAAA

Player of the Year: Kamiyah Street, Mays, Sr.

FIRST TEAM
G – Destiny Marshall, Grovetown, Sr.
G – Kamiyah Street, Mays, Sr.
G – Arsula Clark, Douglas County, Sr.
F – Shannon Titus, Northview, Sr.
C – Olivia Nelson-Ododa, Winder-Barrow, Jr.

SECOND TEAM
G – Saadia Munford, Jonesboro, Sr.
G – Taylor Hawks, Gainesville, Sr.
F – Amari Robinson, Douglas County, So.
F – Ashlee Austin, Northview, So.
C – Destiny Thomas, Tri-Cities, So.

Honorable Mention
F – Bria Bass, Tucker, Sr.
F – Audrey Jordan, Harrison, Jr.
G – Genesis Bryant, Lovejoy, Fr.
G – Azhana Maxwell, ML King, Jr.
G – Sydney Tanguilig, Johns Creek, Sr.
G – Sienna Gore, Chattahoochee, Sr.

Class AAAAA

Player of the Year: Tory Ozment, Buford, Jr.

FIRST TEAM
G – Tory Ozment, Buford, Jr.
G – Kezia Holmes, Warner Robins, Sr.
F – Deasia Merrill, Villa Rica, So.
F – Taniyah Worth, Flowery Branch, Jr.
C – Jessika Carter, Harris County, Jr.

SECOND TEAM
G – Jada Walton, Southwest DeKalb, Sr.
G – Zamiya Passmore, Locust Grove, So.
C – Andeija Puckett, Griffin, Sr.
C – Taziha Fanning, Harris County, So.
C – Alexis Poole, Stockbridge, Sr.

Honorable Mention
G – Kiana Johnson, Lithia Springs, Sr.
G – Da’Ja Green, Morrow, Sr.
F – Nadia Marshall, Bainbridge, Jr.
C – Ogheneruona Uwusiaba, Southwest DeKalb, Sr.
C – Dominique Banks, Maynard Jackson, Sr.
G – Kiera Howards, Eagle’s Landing, Jr.

Class AAAA

Player of the Year: Tatyana Wyatt, Columbus, Sr.

FIRST TEAM
G – Jasmine Robinson, Richmond Academy, Sr.
G – Brooke Moore, Henry County, Jr.
F – Tatyana Wyatt, Columbus, Sr.
C – Ariyah Copeland, Columbus, Sr.
C – Alana Davis, Cross Creek, Sr.

SECOND TEAM
G – Anna McKendree, West Hall, Jr.
G – Abbie Franklin, Jefferson, Sr.
G – Mariah Igus, Carver-Columbus, Jr.
F – Timia Swanson, Americus-Sumter, Sr.
C – Olivia Cochran, Hardaway, Fr.

Honorable Mention
F – Kiana Banks, Spalding, Jr.
G – Emma Weynand, North Oconee, Sr.
F – Dawniqua Snead, Shaw, Sr.
G – Zaria Bankston, Luella, Jr.
G – Sarah Meadows, Ridgeland, Sr.
G – Shan’Qaylia Stanton, Sandy Creek, Sr.

Class AAA

Player of the Year: Robyn Benton, GAC, Jr.

FIRST TEAM
G – Daishai Almond, Peach County, Jr.
G – Tatyana Davis, Morgan County, Sr.
G – Alexis Pierce, Johnson-Savannah, Sr.
G – Robyn Benton, GAC, Jr.
F – Jana Johns, Calhoun, Sr.

SECOND TEAM
G – Maeisha Teasley, Hart County, Sr.
G – Sy’Marieona Williams, Johnson-Savannah, Jr.
G – Mya Jones, Franklin County, Jr.
G – Kylah Mize, East Hall, Sr.
C – Quinn Barry, Lovett, Sr.

Honorable Mention
F – Judasia Hills, Beach, Sr.
F – Jayda Jackson, Cedar Grove, Jr.
G – Jazzmyn Elston, Lakeview-Fort Oglethorpe, Sr.
G – Tamiah Lewis, GAC, Sr.
G – NaTeari Chaney, Savannah, Jr.
C – Jada Clowers, Central-Macon, Jr.

Class AA

Player of the Year: De’sha Benjamin, Laney, Jr.

FIRST TEAM
G – Aubriana Bonner, Laney, Sr.
G – Julianne Brown, Bryan County, Sr.
F – De’sha Benjamin, Laney, Jr.
C – Victaria Saxton, Model, Jr.
C – Sabree Gallishaw, Washington, Sr.

SECOND TEAM
G – Kirstin Crook, Fitzgerald, Jr.
G – Dynesha Brown, Swainsboro, So.
F – Rykia Pennamon, Putnam County, Jr.
F – Shekinah Howard, Hapeville Charter, Jr.
F – Jahnaria Brown, Bleckley County, Jr.

Honorable Mention
G – Savanna Scott, Rabun County, Sr.
F – Jaycie Bowen, Banks County, So.
G – Madison Abbott, Monticello, So.
G – Nijeria Jordan, Washington County, Jr.
C – Kimberly Harris, Heard County, Sr.
F – Destanee Wright, Dodge County, So.

Class A-Private

Player of the Year: Morgan Jones, Our Lady of Mercy, Jr.

FIRST TEAM
G – Morgan Jones, Our Lady of Mercy, Jr.
G – Mikayla Coombs, Wesleyan, Sr.
G – Khayla Pointer, Holy Innocents’, Sr.
F – Maya Dodson, St. Francis, Sr.
C – Kasiyahna Kushkituah, St. Francis, Sr.

SECOND TEAM
G – Anna Claire Atha, Darlington, Sr.
G – Hanna Grogan, Lakeview Academy, Sr.
G – Margaret Metz, Pinecrest Academy, Sr.
G – Cameron Swartz, Fellowship Christian, Jr.
G – Nichel Tampa, St. Francis, Sr.

Honorable Mention
F – Kalia Hubbard, Holy Innocents’, Jr.
F – Elizabeth Gibbs, Landmark Christian, So.
C – Uloma Enyogasi, Greenforest, Sr.
F – Kennedy Suttle, Holy Innocents’, Jr.
G – Regina Metz, Pinecrest Academy, Jr.
G – Sydney Rosant, Mt. Paran, So.

Class A-Public

Player of the Year: Brittany Davis, Greenville, Jr.

FIRST TEAM
G – Jasmine Larry, Macon County, Jr.
G – Le’Andrea Gillis, Treutlen, Jr.
G – Destiny Thomas, Pelham, Sr.
F – Brittany Davis, Greenville, Jr.
F – Zakiyah Office, Turner County, Jr.

SECOND TEAM
G – Mahogany Randall, Pelham, Jr.
G – Savanna Walker, Woodville-Tompkins, Sr.
G – Jazmin Grayson, Woodville-Tompkins, So.
F – Jamiya McDaniels, Terrell County, Jr.
C – Lakaitlin Wright, Wheeler County, Sr.

Honorable Mention
G – Miya Byrd, Turner County, Fr.
G – India Wells, Telfair County, So.
G – Ny’Asia Howard, Telfair County, Jr.
C – Erykah Skinner, Macon County, Jr.
G – Ty’Shemia Ceaser, Quitman County, Jr.
G – Jamia Mobley, Mitchell County, Jr.

Girls 2016-17 All-Region Teams

Class AAAAAAA

Region 2

Co-Players of the Year: Simone Lett (Pebblebrook); Taylor Hosendove (Westlake)
First Team
Milana Holmes – Pebblebrook
Anastasia Warren – Westlake
Katrice Jackson – Newnan
Jordan Hamilton – Campbell
Paris Mulins – Westlake
Second Team
Nissa Sam-Grant – Wheeler
Kalyn Jaxon – Campbell
Jadah Waite – Wheeler
Armani Smith – Wheeler
Jekeria Strickland – Newnan

Region 3

Player of the Year: Que Morrison – McEachern
First Team
Taylor Smith – Marietta
Chanel Wilson – McEachern
Jordan Isaacs – North Paulding
Lyndsey Whilby – McEachern
Tatiana Foster – Marietta
Second Team
Azonya Austin – North Cobb
Kierra York – Hillgrove
Destinee Webster – Hillgrove
Tatyiana McClendon – North Paulding
Sydney Solomon – North Cobb

Region 4

Player of the Year: Kasey Cwalina – Roswell
First Team
Olivia Herrera – Cherokee
Mikayla Miles – Etowah
Brittany Burnett – Woodstock
Lindsay Pruitt – Roswell
Bralise Reese – Woodstock
Second Team
Sydne Watts – Etowah
Taylor Reed – Woodstock
Kaleigh Karl – Cherokee
Khamari Whaley – Walton
Laiken Wade – Cherokee
Maggie Rogers – Lassiter

Region 5

Coach of the Year: Jaime Fisher – Lambert
Player of the Year: M.E. Craven – Lambert
All-Region
Jaleah Greene – Lambert
Molly Williams – Lambert
Mari Jonassen – South Forsyth
Zoe Maisel – South Forsyth
Emily Dreslinski – South Forsyth
Cassie Markle – North Forsyth
Caroline Martin – North Forsyth
Abby Quincy – West Forsyth
Kalie Schlegel – West Forsyth

Region 6

Coach of the Year: Ashley Phillips – Mill Creek
Player of the Year: Endia Banks – Duluth
First Team
Jessica Belcher – North Gwinnett
Brianna Dixon – Duluth
Lilian Kennedy – Mountain View
Jada Rice – Collins Hills
Morgan Simmons – Mill Creek
Second Team
Alanni Brown – North Gwinnett
Bria Harmon – Collins Hill
Javyn Nicholson – Collins Hill
Torey Walker – Duluth
Wynter Webb – Mill Creek

Region 7

Coach of the Year: Angie Hembree – Norcross
Player of the Year: Vanessa Blagmon – Norcross
First Team
N’dea Jones – Brookwood
Taylor Mason – Norcross
Kierra Adams – Brookwood
Hannah Sadler – Parkview
Tehya Lyons – Norcross
Second Team
Diarra Smith – Parkview
Aliyah Foote – Central Gwinnett
Arian Rumph – Meadowcreek
Ashleigh Boulin – Berkmar
Tyja Traore – Lakeside-DeKalb

Region 8

Coach of the Year: Bob Westbrook – Archer
Player of the Year:
Autumn Newby – Archer
First Team
Lexi Chatman – Newton
Linsey Marchese – Archer
Asia McCoy – Archer
Alexis Lewis – South Gwinnett
Sharai Lay – Shiloh
Second Team
Jazmine Robinson – Grayson
Jurnee Smith – Newton
Diamond Swift – Rockdale County
Xian Lopez – South Gwinnett
Bianca Fizouaty – Grayson

Class AAAAAA

Region 4

Coach of the Year: Cedric King – Lovejoy
Player of the Year: Saadia Munford – Jonesboro
First Team
Saadia Munford – Jonesboro
Genesis Bryant – Lovejoy
Bria Bass – Tucker
Naomi Holloway – Stephenson
Azhana Maxwell – MLK
Second Team
Jermese Davis – Tucker
Morgan Collins – Tucker
Alana Denson – Forest Park
Alexus Celestin – Mundy’s Mill
Raiana Johnson – Mundy’s Mill

Region 5

Player of the Year: Kamiyah Street – Mays
First Team
Arsula Clark – Douglas County
Amari Robinson – Douglas County
Kelsi Fizer – South Paulding
Cierra Brown – Alexander
Destiny Thomas – Tri-Cities
Second Team
Anaya Cone – New Manchester
Makalia Carge – New Manchester
Kayla Frey – South Paulding
Qy’Najia Wardlow – Langston Hughes
N’Tori Hill – Mays

Region 7

Coach of the Year: Kirk Call – Johns Creek
Player of the Year: Sydney Tanguilig – Johns Creek
First Team
Shannon Titus – Northview
Croix Bethune – Alpharetta
Ashlee Austin – Northview
Sienna Gore – Chattahoochee
Yazz Wazeerud-din – Pope
Second Team
Shekinah Guthrie – Centennial
Ashley Alexander – Johns Creek
Gogo Maduka – Alpharetta
Maya Richards – Northview
Alayna Ford – Chattahoochee

Region 8

Co-Players of the Year: Taylor Hawks (Gainesville); Lainey Gosnell (Habersham Central)
Coach of the Year: Brandon Thomas – Winder-Barrow
All-Region
Nakie Hooks – Apalachee
Shania Thomas – Apalachee
Kandy Brown – Dacula
Tijia Blackwell – Gainesville
Kalen Surles – Lanier
Jamyah Montissol – Lanier
Mekala Fuller – Lanier
Oliva Nelson-Ododa – Winder-Barrow
Latrice Perkins – Winder-Barrow
Chellia Watson – Winder-Barrow

Class AAAAA

Region 1

Player of the Year: Kezia Holmes – Warner Robins
First Team
LeTerria Mathis – Warner Robins
Jessika Carter – Harris County
Taziaha Fanning – Harris County
Nadia Marshall – Bainbridge
Carrington Kee – Veterans
Janiah Ellis – Thomas County Central
Second Team
Victoria Brown – Warner Robins
Shynia Jackson – Warner Robins
Tatianna Roseborough – Bainbridge
Jade Guyton – Thomas County Central
Dashia Crowder – Harris County

Region 3

Player of the Year: Andeija Puckett – Griffin
Freshman of the Year: Alice Anne Hudson – Starr’s Mill
First Team
Da’Ja Green – Morrow
DeLayne Rotolo – McIntosh
Darryl Langford – Fayette County
Jada Claude – Whitewater
TyLeslie Johnson – Griffin
Second Team
Alice Anne Hudson – Starr’s Mill
Maegan Barkley – Fayette County
Runeshia Williams – Riverdale
Rylee Calhoun – McIntosh
Daisya Reid – Griffin

Region 4

Coach of the Year: Lisa Horton – Eagle’s Landing
Player of the Year: Alexis Poole – Stockbridge
First Team
Kiera Howard – Eagle’s Landing
Asia White – Dutchtown
Diamond Atkins – Woodland-Stockbridge
Zamiya Passmore – Locust Grove
Elyse Ambrose – Union Grove
Second Team
Ashley Foster – Eagle’s Landing
Jordan Maney – Dutchtown
Peyton Lewis – Locust Grove
Mia Culpepper – Hampton
Jae’La Dunn – Ola

Region 5

Player of the Year: Ogheneruona Uwusiaba – Southwest DeKalb
First Team
Keshuna Patterson – Miller Grove
Deidra Harris – Columbia
Jada Walton – Southwest DeKalb
Kennedie Manning – Arabia Mountain
Keshuan White – Columbia
Second Team
Ilaya Mathis – Columbia
Chantz Cherry – Southwest DeKalb
Iyanna McMillian – Arabia Mountain
Victoria Syphone – Chamblee
Alina Shoemake – Arabia Mountain
Shania Montoya – Miller Grove
Lanee Edwards – Southwest DeKalb

Region 6

Player of the Year: Kiana Johnson – Lithia Springs
First Team
Taylor Jones – Decatur
Cierrah Perdue – North Springs
Tiamaya Butler – Maynard Jackson
Shamia Johnson – Banneker
Dominique Banks – Maynard Jackson
Second Team
Jamia Brewer – Carver-Atlanta
Lyric Johnson – North Springs
Olivia Stephenson – Decatur
Angel Jackson – Carver-Atlanta
Missy Sinkfield – Grady

Region 8

Coach of the Year: Gene Durden – Buford
Player of the Year: Tory Ozment – Buford
All-Region
Imani Arnold – Loganville
Marissa Bruce – Buford
Daijah Cousins – Loganville
Genesis Crawley – Cedar Shoals
Aryanna Gerald – Loganville
Snoody Johnson – Buford
Lexie Sengkhammee – Flowery Branch
Fredricka Sheats – Clarke Central
Julianne Sutton – Flowery Branch
Laurie Thomas – Cedar Shoals
Audrey Weiner – Buford
Taniyah Worth – Flowery Branch

Class AAAA

Region 1

Player of the Year: Tatyana Wyatt – Columbus
First Team
Timia Swanson – Americus-Sumter
Ariyah Copeland – Columbus
Olivia Cochran – Hardaway
Mariah Igus – Carver-Columbus
Dawniqua Snead – Shaw
Second Team
Alycia Reese – Carver-Columbus
Jykeria Long – Americus-Sumter
Brittany Floyd – Columbus
Mya Millner – Carver-Columbus
Jamiya Austin – Northside-Columbus

Region 2

Coach of the Year: Reggie West – Perry
Player of the Year: Kiana Banks – Spalding
All-Region
Kirodria Smith – Perry
Kyjah Kendall – Upson-Lee
Jakerra Wilbur – West Laurens
Brittany Reeves – Howard
Asjah Harrell – Perry
Corriana Evans – Spalding
Khashahmi Smith – West Laurens
Lashandria Mallard – Perry
Ka’Leah Davis – Spalding
Aniaya Jester – Spalding

Region 5

Player of the Year: Breanna Stephens – Chapel Hill
First Team
Shanquaylia Stanton – Sandy Creek
Alexis Wallace – Chapel Hill
Aryan Dozier – LaGrange
Kasey Toles – Sandy Creek
Kwyneshia Spence – Troup
Second Team
Shania Woodward – LaGrange
Chnaireia Strozier – LaGrange
Madison McKinney – Cartersville
Tia Covington – Cedartown
Amber Gilbert – Troup
Alexis Farley – Central-Carroll

Region 6

Player of the Year: Bria Clemons – Northwest Whitfield
All-Region
Sarah Meadows – Ridgeland
Brylee Dunn – Ridgeland
Sydney Smith – Heritage-Catoosa
Shayla Ludy – Heritage-Catoosa
Emily Wiley – Heritage-Catoosa
Maddie Pearson – Southeast Whitfield
Emileigh Earley – Southeast Whitfield
Holly Heath – Northwest Whitfield
Sarah Arron – Gilmer
Mackenzie Weaver – Pickens

Region 7

Coach of the Year: Bryan Richerson – West Hall
Player of the Year: Anna McKendree – West Hall
First Team
Macy Passmore – West Hall
Lindsey Caudell – Chestatee
Katie Hynekamp – Blessed Trinity
Emma Huffstetler – Marist
Emma Rogers – Blessed Trinity
Second Team
Rachel Gearing – White County
Avery Prather – West Hall
Peri Satterfield – Chestatee
Tyler Brazle – Marist
Brooklyn Popham – Chestatee

Region 8

Player of the Year: Abbie Franklin – Jefferson
All-Region
Emma Weynand – North Oconee
Jordan Bailey – Madison County
Camryn Williams – North Oconee
Adryanna Maxwell – Madison County
Jazmin Allen – Jefferson
Tykia Thompson – Stephens County
Emma Drash – St. Pius
McKenzie Tyner – Jefferson
Macy Carson – St Pius
Hope Forrester – Jefferson

Class AAA

Region 4

Player of the Year: Daishai Almond – Peach County
All-Region
Danasia Shaw – Peach County
Jenya Wilder – Central-Macon
Jada Clowers – Central-Macon
Acacia Ricks – Westside-Macon
Kiara Price – Kendrick
Hobby Gregory – Pike County
Bre’Asia Davis – Rutland
Deja Holland – Peach County
Jamesia Holliman – Westside-Macon
Tyleia Williams – Central-Macon

Region 5

Player of the Year: Quinn Barry – Lovett
All-Region
Talia Staude – Westminster
Sydney Brown – Redan
Julia Ross – Cedar Grove
Jayda Jackson – Cedar Grove
LeAnn Ramos – Cedar Grove
Darian Minor – Redan
Maya Longacre – Westminster
Kerrigan Johnson – Redan
Gemini Wilson – Cedar Grove
Ceniah Flood – Stone Mountain
Jehnesha Huguley – McNair
Nicowa Robinson – Towers
Joelle Zelony – Pace Academy
Sydney Johnson – Lovett
Janie Salmon – Lovett

Region 6

Player of the Year: Jana Johns – Calhoun
All-Region
Ashlyn Barnes – Calhoun
Jazzmyn Elston – Lakeview-Fort Oglethorpe
Macey Gregg – Lakeview-Fort Oglethorpe
Rachael Thomas – Ringgold
Karoline Sholl – Ringgold
Alexis Boykin – Haralson County
Tori Causby – Haralson County
Nakiyah Washington – Adairsville
Josie Summerville – Adairsville
Lilly Snyder – Coahulla Creek
Sarah Plemons – North Murray
Morgan Cashen – Bremen

Region 7

Player of the Year: Kylah Mize – East Hall
All-Region
Kaylee Sticker – Dawson County
Abi Chatham – Dawson County
Carly Winters – East Hall
Hope Franklin – Fannin County
Robyn Benton – Greater Atlanta Christian
Taylor Sutton – Greater Atlanta Christian
Lexi Mann – Greater Atlanta Christian
Caria Reynolds- Greater Atlanta Christian
Tamia Lewis – Greater Atlanta Christian
Sadie Cleveland – North Hall
Taylor Anne Kelley – North Hall
Mackenzie Pulley – Lumpkin County
Bailey Daniels – Union County

Region 8

Player of the Year: Maeisha Teasley – Hart County
All-Region
Mya Jones – Franklin County
Tatyana Davis – Morgan County
Torrion Starks – Hart County
Ivey Ginn – Franklin County
Asia Jones – Franklin County
Faith Grooms – East Jackson
Brianna Love – Jackson County
Autumn Woodard – Morgan County
Tydasia Davis – Monroe Area
Logan Cook – Jackson County

Class AA

Region 3

Coach of the Year: Jenny Manning – Bleckley County
Player of the Year: Jahnaria Brown – Bleckley County
First Team
Tierra Hamilton – Dodge County
Nijeria Jordan – Washington County
Jessica Hollis – Dublin
Jamya Canady – East Laurens
Second Team
Aleyah Whitehead – Bleckley County
Jurnee Powell – Dodge County
Destanee Wright – Dodge County
Destiny Ellison – Washington County
Kesjiah Wilcher – Dublin

Region 4

Coach of the Year: Otis Smart – Laney
Player of the Year: De’sha Benjamin – Laney
First Team
Aubriana Bonner – Laney
Jazmine Bartlett – Laney
Tykedra Rolland – Josey
Jaida Hawes – Westside-Augusta
Angel Dixon – Jefferson County
Jasmine Santiago – Glenn Hills
Second Team
Jhessyka Williams – Laney
Jaiden Hamilton – Laney
Brianna Dubose – Josey
Arianna Dixon – Jefferson County
Taylor Lewis – Westside-Augusta
Diamond Culver – Butler

Region 6

Player of the Year: Sabree Gallishaw – Washington
All-Region
Shekinah Howard – Hapeville Charter
Lawrencia Simon – South Atlanta
Mekindia Martin – KIPP Atlanta
Jada Harrell – South Atlanta
Riann McCollum – Douglass
Tiana Frazier – Therrell
Shatara Goodman – Coretta Scott King
Nekiyah Thompson – Douglass
Gayla Bostic – Hapeville Charter
Lamia Richardson – Douglass

Region 7

Player of the Year: Victaria Saxton – Model
First Team
Livia Skinner – Armuchee
Tori Reed – Dade County
Tamyia Griffin – Pepperell
Bailey Upton – Model
Morgan Copeland – Armuchee
Raven Stone – Dade County
Hannah Monday – Dade County
Taylor Roberts – Coosa
Ziyah Underwood – Chattooga
Kahayla Robinson – Rockmart
Second Team
AnnaGrace Turrentine – Model
Madison Davis – Rockmart
Emma Reynolds – Coosa
Jesse Burkhalter – Pepperell
Kyla Reynolds – Model

Class A

Region 1

Player of the Year: Destiny Thomas – Pelham
Offensive Player of the Year: Jamiya McDaniel – Terrell County
Defensive Player of the Year: Bristol Hicks – Mitchell County
First Team
Destiny Thomas – Pelham
Jamiya McDaniels – Terrell County
Bristol Hicks – Mitchell County
Mahogany Randall – Pelham
Mahogany Brown – Pelham
Aaliyah Williams – Pelham
Ticobia Whitting – Terrell County
TyMia Harvey – Terrell County
Zandasia McGee – Baker County
Jmaica Williams – Mitchell County
Jocilin Moore – Mitchell County
Jamia Mobley – Mitchell County
Jayda Martin – Calhoun County
Zibiah Arline – Seminole County
Te’Kayah Dennard – Quitman County
Ty’shemia Ceaser – Quitman County
Yasmine Protho – Stewart County
Lacorsica Johnson – Miller County
Taniya Williams – Chattahoochee County
Second Team
Willeshia Kemp – Pelham
Takandris Jordan – Terrell County
Kyra Bailey – Baker County
Jasmine Gibson – Baker County
Ayanna Dennard – Mitchell County
Shantrivia Spann – Calhoun County
Takeija Jones – Randolph-Clay
Tierra Nelson – Stewart County
Tyra Powell – Stewart County
Maisha Thomas – Quitman County
Clentina Trammell – Quitman County
Jameria Grant – Miller County
Teaira McEntyre – Miller County

Region 5-South

Player of the Year: Morgan Jones – Our Lady of Mercy
First Team
Morgan Jones – Our Lady of Mercy
Elizabeth Gibbs – Landmark Christian
Uloma Enyogasi – Greenforest
Joy Nnamani – Greenforest
India Bellamy – ELCA
Second Team
Joy Stucker – Landmark Christian
Anna Claire Box – Strong Rock
Paige Aronhalt – Landmark Christian
Kinsley Ray – Drew Charter
Grace Wagers – Strong Rock

Region 6-B

Coach of the Year: Aisha Kennedy – St. Francis
Player of the Year: Maya Dodson – St. Francis
First Team
Cameron Swartz – Fellowship Christian
Margaret Metz – Pinecrest Academy
Kasiyahna Kushkituah – St. Francis
Laren VanArsdale – Whitefield Academy
Regina Metz – Pinecrest Academy
Second Team
Nichel Tampa – St. Francis
Taja Cummings – St. Francis
Anna Mancil – Mt. Pisgah
Saige Cornick-Turpin – Walker
Sadie Schultz – Fellowship Christian

Region 8

Coach of the Year: John Carrick – Lakeview Academy
Player of the Year: Hanna Grogan – Lakeview Academy
First Team
Hanna Grogan – Lakeview Academy
Christen Copeland – Lakeview Academy
Ansley Hall – Prince Avenue
Nyah Williams – Tallulah Falls
Gabby Mastandrea – Athens Academy
Second Team
Sophie Chapar – George Walton Academy
Aida Roberts – Tallulah Falls
Ryan Moody – Lakeview Academy
Madison Pickerel – Athens Christian
Ashley Crosby – Tallulah Falls