Tag Archives: preseason

GHSA 2017-18 Boys Preseason All-State Teams

Class AAAAAAA

FIRST TEAM
G – Ashton Hagans, Newton, Jr.
G – Isaac Okoro, McEachern, Jr.
G – Elias King, Shiloh, Jr.
F – Jalyn McCreary, Kennesaw Mountain, Jr.
C – EJ Montgomery, Wheeler, Sr.

SECOND TEAM
G – Sharife Cooper, McEachern, So.
G – Jamir Chaplin, Meadowcreek, Jr.
G – Travis Anderson, Grayson, Sr.
F – JoJo Toppin, Norcross, Sr.
F – Kalu Ezikpe, Discovery, Sr.

Class AAAAAA

FIRST TEAM
G – Mekhail Bethea, Dacula, Jr.
G – Landers Nolley, Langston Hughes, Sr.
G – Jayce Moore, Coffee, Jr.
G – Khalyn Weekley, Bradwell Institute, Sr.
F – KJ Buffen, Gainesville, Sr.

SECOND TEAM
G – KJ Jenkins, Creekview, Sr.
G – Brenden Tucker, Dacula, Jr.
G – Brandon Barron, Alpharetta, Jr.
F – Khadim Samb, Sprayberry, Sr.
F – Tyson Jackson, Creekside, Sr.

Class AAAAA

FIRST TEAM
G – Alex Jones, Buford, Sr.
G – Nelson Phillips, Warner Robins, Sr.
G – KD Johnson, Southwest DeKalb, So.
F – Marcus Watson, Buford, Jr.
F – Kavonte Ivery, Stockbridge, Sr.

SECOND TEAM
G – Maurice Harvey, Miller Grove, Jr.
G – Jalen Mason, Woodland-Henry, Jr.
G – Brandon Thomas, Eagle’s Landing, Sr.
G – Jacolbey Owens, Warner Robins, Sr.
F – Terrance Boykin, Maynard Jackson, Sr.

Class AAAA

FIRST TEAM
G – Jaylon Pugh, Cartersville, Sr.
G – Tye Fagan, Upson-Lee, Sr.
G – Kris Gardner, Westover, Sr.
F – Cam Holden, Mary Persons, Sr.
C – Travon Walker, Upson-Lee, Jr.

SECOND TEAM
G – Jordan Brown, Westover, Jr.
G – Jarred Godfrey, Sandy Creek, Sr.
G – Donte Justice, Baldwin, Jr.
C – Walker Kessler, Woodward Academy, So.
C – De’Undra Singleton, Stephens County, Sr.

Class AAA

FIRST TEAM
G – Hunter McIntosh, GAC, Jr.
F – Khavon Moore, Westside-Macon, Sr.
F – Jaylin Williams, Brantley County, Jr.
F – Isaiah Kelly, Pace Academy, Sr.
F – Amanze Nguzemi, Johnson-Savannah, Sr.

SECOND TEAM
G – Devon Barnes, Cedar Grove, Jr.
G – Shamar Jones, Johnson-Savannah, Jr.
G – Tyrin Lawrence, Morgan County, Jr.
G – Alec Woodard, Morgan County, Jr.
C – Carlos Curry, Dougherty, Sr.

Class AA

FIRST TEAM
G – Kameron Pauldo, Dublin, Sr.
G – Jaylan McKinney, Swainsboro, Sr.
G – Ashton Bonner, Monticello, Sr.
F – Ja’Queze Kirby, Jeff Davis, So.
F – Reggie Perry, Thomasville, Sr.

SECOND TEAM
G – Jalen Stegall, South Atlanta, Sr.
G – Mardrez McBride, Butler, Sr.
F – Malik Crawford, Monticello, Jr.
F – Dylan Orr, Banks County, Sr.
C – Timmy Sellers, Glenn Hills, Sr.

Class A-Private

FIRST TEAM
G – Dwon Odom, St. Francis, So.
G – Tre Gomillion, Aquinas, Sr.
G – Quinn Richey, Mt. Pisgah, Jr.
F – Eric Coleman, King’s Ridge, Jr.
F – Malachi Rhodes, ELCA, Jr.

SECOND TEAM
G – Christian McLean, Wesleyan, Sr.
G – Trevon Reddish, ELCA, Jr.
G – Drew Cottrell, Lakeview Academy, Sr.
F – Chase Ellis, St. Francis, So.
F – Christian Koneman, Christian Heritage, Sr.

Class A-Public

FIRST TEAM
G – Clayton Jenkins, Macon County, Sr.
G – JaQuavius Smith, Central-Talbotton, Sr.
F – ZyTavian Hill, Central-Talbotton, Sr.
F – Rashun Williams, Calhoun County, Sr.
F – Clarence Jackson, Wilkinson County, Sr.

SECOND TEAM
G – Jah’Nile Hill, Manchester, Sr.
G – Malik Foston, Georgia Military College, Jr.
G – Jar’Quavius Brown, Dooly County, Sr.
G – CJ Ackles, Mt. Zion-Carrollton, Sr.
C – Tylan Grable, Wilkinson County, Sr.