2021 GHSA Boys Basketball All-Region Teams

2021 GHSA Boys Basketball All-Region Teams

Region Brackets

Class 7A

Region 1

Region 2

Coach of the Year: George Washington – Pebblebrook
Co-Players of the Year: Danny Stubbs – Pebblebrook; Camron McDowell –McEachern

First Team
Jamall Clyce – Pebblebrook
Donte Colton – Newnan
Chance Moore – McEachern
Sammy Moss – East Coweta
Tyler Shirley – Pebblebrook

Second Team
David Clark – Campbell
Delricco Gillespie – East Coweta
Mekhi Mawdesley – Newnan
Aaron Reddish – Pebblebrook
Jeremiah Wilkinson – Campbell

Honorable Mention
JK Cameron – East Coweta
Wesley Drake – Newnan
Blake Hadley – Pebblebrook
Chandler Jones – Campbell
Bobby Moore – McEachern

Region 3

Player of the Year: Griffin Cherry – North Paulding

First Team
Dylan Pumpian – Walton
Luka Avaliani – Walton
Izaiyah Nelson – Marietta
Tyler Gorsuch – North Cobb
Eric Howard – Marietta

Second Team
Briley Stilwell – North Paulding
Alex Acosta – North Cobb
Avery Marshall – Harrison
Jalen Royals – Hillgrove
Luke Flynn – Walton

Region 4

Coach of the Year:  Geoffrey Pierce – Grayson
Player of the Year:  Ian Schieffelin – Grayson

First Team
Taje Kelly – Grayson
Jason Edwards – Parkview
Stephon Castle – Newton
TJ Clark – Newton
Robert Cowherd – Grayson

Second Team
Avante Harper – Parkview
Kevon Shepherd – South Gwinnett
Chauncey Wiggins – Grayson
Maalik Leitch – South Gwinnett
Asher Woods – Parkview

Third Team
Tyrese Elliot – Grayson
Marquavious Brown – Newton
Donovan Gray – Brookwood
Chris Cole – Brookwood
Marcus Whitlock – Newton

Honorable Mention
Jet Horne – South Gwinnett
Jacob Washington – South Gwinnett
Miokaye Grant – Newton
Kaden McArthur – Grayson

All-Defensive Team 
Asher Woods – Parkview
Michael Carter – South Gwinnett
Robert Cowherd – Grayson
Marquavious Brown – Newton
Evan Howell – Brookwood

Region 5

Player of the Year: Elijah Tucker – Cherokee

First Team
Bruce Thornton – Milton
Kanaan Carlyle – Milton
Taihland Owens – Cherokee
Brandon Rechsteiner – Etowah
Jase McCullough – Roswell

Second Team
Kendall Campbell – Milton
Brock Rechsteiner – Etowah
Broc Bidwell – Milton
LT Overton – Milton
Mason Etter – Etowah

Honorable Mention
Jackson Kemp – Roswell
Malachi Chipp – Alpharetta
Ethan Pickett – Cherokee
Dimitri Angelakos – Etowah
Mike Fitzgerald – Roswell
Leo Mesumbe – Woodstock
Landon Stubblefield – Woodstock
Dajaun Devonish – Etowah

Region 6

Player of the Year: Devin McGlockton – South Forsyth

All-Region
Mason Barnes – Lambert
Dylan Carter – Forsyth Central
Kohl Harris – South Forsyth
Paul Lunguana – Lambert
Eli Pitts – Gainesville
Robert Reisman – Gainesville
Joseph Scott – Denmark
Sutton Smith – Denmark
Brandon Stoudamire – South Forsyth
Ethan Underwood – South Forsyth

Honorable Mention
Eli Chol – Forsyth Central
Aidan Kudlas – North Forsyth
Jake Mooney – West Forsyth
Ced Nicely – Gainesville
Max Smith – West Forsyth

Region 7

Player of the Year: Malique Ewin – Berkmar
Co-Defensive Players of the Year: Navaughn Maise – Discovery; Christian Drummer – Archer

First Team
Christian Drummer – Archer
Ian Davis – Discovery
Jaden Harris – Norcross
Jameel Rideout – Berkmar
London Johnson – Norcross

Second Team
Kok Yat – Norcross
Dara Olonade – Berkmar
Mikey Moncrease – Discovery
Mekhi Carter – Archer
Navaughn Maise – Discovery
Jahki Howard – Norcross

Defensive Team
Mekhi Carter – Archer
Malique Ewin – Berkmar
Samarion Bond – Norcross
Eduardo Hendricks – Meadowcreek
Jermahri Hill – Berkmar

Region 8

Coach of the Year: Matt Garner – North Gwinnett
Player of the Year: RJ Godfrey – North Gwinnett

First Team
Thomas Allard – North Gwinnett
Ethan Davis – Collins Hill
Vino Glover – Collins Hill
Brendan Rigsbee – North Gwinnett
Jonathan Taylor – Mill Creek

Second Team
Will Gray-Watson – Peachtree Ridge
Christopher Green – Peachtree Ridge
Jairus Griffin – Peachtree Ridge
Luke Keller – North Gwinnett
Zay Wilson – Mountain View

Honorable Mention
Josh Battle – Mill Creek
Chance Boothe – Mountain View
Chris Lanns – Collins Hill
Jabre Mills – Collins Hill

Class 6A

Region 1

Coach of the Year: Kirven Davis – Lee County
Player of the Year: MJ Taylor – Lee County
Offensive Player of the Year: Dorrien Douglas – Valdosta
Co-Defensive Players of the Year: Brandon Bush – Lee County; Stanley Haliburton – Valdosta
Co-Newcomers of the Year: Malachi Jackson – Houston County; Kayleb Jackson – Northside-Warner Robins

First Team
Joe Frazier – Lee County
Malik Brackins – Lee County
HB Morgan – Houston County
Tre Grane – Northside-Warner Robins
Kylan Fox – Valdosta

Second Team
Jay Bell – Lee County
Kaleb Lindley – Northside-Warner Robins
Jaylon Hatcher – Houston County
Jayson Hatcher – Houston County
Aaron Williams – Valdosta
Jacarrius Peak – Valdosta
Melvin Smith – Valdosta

Honorable Mention
Christian Lawhorn – Houston County
Dallas Jackson – Houston County
Cameron Edmonds – Valdosta
Ty’addrian Newsome – Valdosta
Chris Robinson – Lee County
Jordan Mozier – Lee County
Centavious Lowe – Northside-Warner Robins
Arius Porter – Northside-Warner Robins
Gage Williams – Northside-Warner Robins

Region 2

 Coach of the Year: Bill Henderson – Richmond Hill
Co-Players of the Year: Jaeden Marshall – Richmond Hill; Keion Wallace – Effingham County
Offensive Player of the Year: Albert Mikell – Statesboro
Defensive Player of the Year: Caleb Williams – Effingham County

First Team
Elijah Thurman – Bradwell Institute
Ka’Mari Towns – Brunswick
Khiry Wallace – Effingham County
Brayden Baker – Richmond Hill
Quay Dickens – Glynn Academy
Leighton Finley – Richmond Hill
Liam Markgraf – Richmond Hill
Mitchell Pollard – South Effingham
Tim Taylor – Statesboro
Willie Ballard – Statesboro

Second Team
Jaylin Frasier – Bradwell Institute
Xavier Bean – Brunswick
Tyrease Jones – Brunswick
Camarion Johnson – Brunswick
Tyson Rooks – Glynn Academy
Nijajuan Youmans – Richmond Hill
Andrew Butler – South Effingham
Ameer Pollak – South Effingham
Jarquez Garrett – Statesboro
Leslie Black – Statesboro

Honorable Mention
Devin Hallman – South Effingham
Tray Dickens – Glynn Academy
Tristan Armas – Bradwell Institute
Ashley Thompson – Effingham County
Timmy Brown – Effingham County
Rashad Scott – Effingham County
Camron Mikell – Statesboro
Ivan Groom – Glynn Academy
Tahshawn Frasier – Bradwell Institute
Jason Newman – Brunswick
Brandon Foster – Brunswick
Izaiah Butler – Brunswick

Region 3

Player of the Year: James White – Heritage-Conyers

First Team
Zach Bell – Grovetown
Julius Brown – Grovetown
Rashad King – Evans
RJ Noord – Heritage-Conyers
Elijah Jefferson – Rockdale County
Devin Story – Evans

Second Team
Josh Mincey – Evans
Trevon Howze – Alcovy
Brasen James – Evans
Rico Gonzalez – Lakeside-Evans
Chase Hill – Rockdale County
Steven Moore – Alcovy

Honorable Mention
Bryon Howard – Alcovy
Ben Hodges – Alcovy
Tyreek Singleton – Alcovy
Bobby Smith – Alcovy
Jaydnt Stephens – Evans
Tyson Jones – Evans
Malik Ferguson – Grovetown
Markel Freeman – Grovetown
Derrion Reid – Grovetown
Courtney McBride – Heritage-Conyers
Jalen Boston – Heritage-Conyers
Dash Boston – Heritage-Conyers
Rickey McGhee – Lakeside-Evans
Keishaun Whitner – Rockdale County

Region 4

Region 5

Coach of the Year: Hollis Bethea – Douglas County
Player of the Year:
Omarion Smith – Douglas County

First Team
Kervens Yacinthe – Paulding County
Franklin Almonte – Dalton
Justyn Smith – Rome
Nate Jones – Carrollton
Kristian Ford – East Paulding

Second Team
Omari Fonteno – Douglas County
Jalen Marshall – South Paulding
Zion Fruster – Alexander
Sebastian Tidor – East Paulding
Braxton Wade – Rome

Third Team
Tayshaun Bolton – Alexander
Ashton Blackwell – Dalton
Jeremiah Taylor – South Paulding
Jermicheal Mahorn – Douglas County
Jaylen Perry – Douglas County

Region 6

Co-Coaches of the Year: Larry Thompson – Wheeler; Jermaine Sellers – Kell
Player of the Year:
Scoot Henderson – Kell

All-Region
Will Kolker – Pope
Ja’Heim Hudson – Wheeler
Kaleb Washington – Wheeler
Jaylen Harris – Kell
Zocko Littleton – Osborne
Robert Dix – South Cobb
Jordan James – Kennesaw Mountain
Travis Burrus – South Cobb
Isaiah Collier – Wheeler
Kevin Taylor – Allatoona

Honorable Mention
Cameron Baldwin – Allatoona
Isaiah Logan – Allatoona
Cayden Charles – Allatoona
Najhae Colon – Kell
Will Fincher – Kennesaw Mountain
Nick Hein – Kennesaw Mountain
Carson Kinney – Lassiter
Klarius Amir – Osborne
Jamier Chapman – Osborne
Cam Bleshoy – Pope
Jack Dempsey – Pope
DaQuan Riggins – South Cobb
Jens Rueckert – South Cobb
Baqi Lecky – South Cobb
LePra George – Sprayberry
Jelani Harmon – Sprayberry
Josh O’Donaghue – Sprayberry
Max Harris – Wheeler
Khedric Oliver – Wheeler

Region 7

Coach of the Year: Matt Barksdale – Centennial
Player of the Year: AJ White – Chattahoochee

First Team
Logan Turner – Centennial
Dylan Wolle – Sequoyah
Jordan Brown – Chattahoochee
Kyle Duncan – Centennial
Jayden Cox-Young – Creekview

Second Team
Jared Russo – River Ridge
Umar Rashid – Creekview
Jackson Head – River Ridge
Karris Bilal – Riverwood
Kyle Keener – Sequoyah

Honorable Mention
Keith Murray – Chattahoochee
Tomiwa Adetosoye – Chattahoochee
Mansir Williamson – Centennial
Tommy Swift – Cambridge
Mohammed Mbye – Johns Creek
McRae Ball – Johns Creek
KJ Spooney – Centennial
Ayden Watson – Sequoyah
Braden Pierce – River Ridge
Jonathan Brown – Riverwood
Davis Sager – Cambridge
Aidan Temple – Johns Creek

Region 8

Coach of the Year: Kim Rivers – Shiloh
Player of the Year: Andrew McConnell – Lanier

All-Region
Lamariyon Jordan – Dacula
Malachi Dooley – Habersham Central
Bryce Pittman – Habersham Central
Jaquan Hawkins – Central Gwinnett
Wyatt Fricks – Winder-Barrow
Isaiah Nelson-Ododa – Winder-Barrow
Tim Loud – Winder-Barrow
Makai Vassell – Lanier
Iajah Phillips – Lanier
Jaylon Taylor – Buford
Caleb Blackwell – Buford
Devon Barnes – Shiloh
Trevon Payton – Shiloh

Honorable Mention
Bryce Wilson – Dacula
Gabe Omoregie – Dacula
Nasir Griffin – Shiloh
Seryl Slater – Shiloh

Class 5A

Region 1

Coach of the Year: Brett Hardy – Veterans
Player of the Year: TJ Grant – Veterans

First Team
Antonio Reynolds – Coffee
Rashaun Tomlin – Warner Robins
DeAngelo Hines – Veterans
Tajh Williams – Veterans
BJ Wright – Wayne County
Cam Perkins – Warner Robins

Second Team
Xazavion Simpson – Coffee
Jameson Wright – Wayne County
Jaden Terry – Warner Robins
Aaron Jones – Veterans
Jordyan Keith – Warner Robins
Adrian Wilkerson – Coffee

Honorable Mention
Javeon Ingram – Coffee
Zavius Webber – Wayne County
Denmark Smith – Coffee
Rylan Perada – Veterans

Region 2

Coach of the Year: Mario Walker – Harris County
Player of the Year: Marcus Dumas – Harris County

First Team
Zaquarious Baker – Griffin
Burke Berry – McIntosh
Jordan Edun – Northgate
Ashtlyn Baker – Northside-Columbus
Malachi Townsend – Starr’s Mill
Javon Jenkins – Whitewater

Second Team
Jamari Piercy – Griffin
KD Hutchinson – Harris County
Kenny Orr – Northgate
Khameron Hill – Northside-Columbus
Brandon Allison – Starr’s Mill
Miles Lowe – Whitewater

Honorable Mention
Jonah Harvey – Whitewater
Brenden Coulter – Whitewater
CJ Sims – Whitewater
Shaun Nichols – McIntosh
Evan Gillanders – McIntosh
Chandler Ernst – McIntosh
Jaleel Chambliss – Griffin
Nehemiah Casey – Griffin
Maurice Massey – Starr’s Mill
Gabe Sands – Starr’s Mill
Anthony Robinson – Starr’s Mill
Evan Courville – Starr’s Mill
Brandon Terry – Harris County
Vernon Smith Jr. – Harris County
Jeremy Lewis – Harris County
Malachi Hosley – Northside-Columbus
Jakeith Hodo – Northside-Columbus

Region 3

Coach of the Year: Omari Forts – Tri-Cities
Player of the Year: Peyton Daniels – Tri-Cities

First Team
Will Richard – Woodward Academy
Logan Stephens – Woodward Academy
Davorian Rudolph – Tri-Cities
Nate Adams – Jonesboro
Jaquez Akins – Forest Park

Second Team
Bryson Ogletree – Mundy’s Mill
Daniel Pounds – Forest Park
Simeon Cottle – Tri-Cities
Jackson Watson – Tri-Cities
Jonathan Holloway – Drew

Honorable Mention
Shazmere Thomas – Banneker
Christian Robinson – Drew
PJ Murray – Creekside
Noricco Danner – Mundy’s Mill
Marcos East – Mundy’s Mill
Yanis Woods – Jonesboro
Devon Rainey – Jonesboro
Montez Redding – Forest Park
Dashawn Brown – Forest Park
Davon Cottle – Tri-Cities

Region 4

Coach of the Year: Elliott Montgomery – Eagle’s Landing
Player of the Year:
AJ Barnes – Eagle’s Landing

First Team
Micah Evans – Dutchtown
Coen Carr – Dutchtown
David Thomas – Eagle’s Landing
Jaylen Sanford – Jones County
Jaedon Martin – Woodland-Stockbridge

Second Team
Chaydon Stone – Jones County
Geo Strachan – Locust Grove
William Trammell – Stockbridge
Greg Kearney – Woodland-Stockbridge
Izayah Davis – Woodland-Stockbridge

Honorable Mention
Jared Waddell – Dutchtown
Gary Richardson – Dutchtown
Jaylon Hand – Eagle’s Landing
Daethan Harris – Jones County
Otis Anderson – Jones County
David Laurent – Locust Grove
Josh Richardson – Locust Grove
Jordan Daley – Ola
Terrell Powell – Ola
Jaxon Wolf – Ola
Khalil Castro – Stockbridge
Trenton Dillard – Stockbridge
Christian Watkins – Woodland-Stockbridge
Eugene Bond – Union Grove
Chase Williamson – Union Grove

Region 5

Coach of the Year: Aaron Parr – St. Pius X
Player of the Year: Raheem Swain – Lithonia

First Team
Kenric Lanier – Decatur
Terin Wofford – ML King
Ivoryon Cuffee – Northview
Brookes Kahlert – St. Pius X
Trey Acklin – St. Pius X

Second Team
Chase Champion – Lithonia
Martweze Grier – ML King
Jack Verrill – St. Pius X
Caleb Smith – Southwest DeKalb
Jordan Sanders – Southwest DeKalb

Honorable Mention
Parker Axam – Decatur
Demetrice Jones – Lithonia
Preston Berryman – Northview
Xzaviah Taylor – Southwest DeKalb
Malik Hinton – Stone Mountain
Turner Cummings – Decatur
Keaton Tait – ML King
Logan Ricks – Northview
Abdullah Mini – Stone Mountain

Region 6

Player of the Year: KJ Doucet – Chapel Hill

First Team
Jordan Edmond – New Manchester
Christian Willis – Lithia Springs
Kyle Hanson – Grady
Derrick Earley – New Manchester
Micah Bell – Chapel Hill

Second Team
Kannon Roberts – Villa Rica
Rodrecas Rouse – Maynard Jackson
Jaleni Howard – North Springs
Christian Bishop – Lithia Springs
Kobe Husion – Villa Rica

Honorable Mention
Caleb Odom – Villa Rica
Autrey Barnes – Grady
Chase James-Robinson – New Manchester
Chi Shannon – Chapel Hill
Andy Madesko – North Springs
Karis Summers – Villa Rica

Region 7

Player of the Year: Jax Bouknight – Blessed Trinity

First Team
CJ Pipkin – Cass
Braxton Benham – Cass
Jackson Price – Hiram
Dylan Faulkner – Calhoun
Zaylan Chaney – Cass

Second Team
Peyton Law – Calhoun
Kam Callahan – Cartersville
Robert Novak – Cartersville
Jayden Clark – Hiram
Jordan Gary – Hiram

Honorable Mention
Jonathan Franchi – Blessed Trinity
Javores Boyd – Blessed Trinity
Kolbe Benham – Cartersville
KJ Rogers – Woodland-Cartersville

Region 8

Coach of the Year: Stefan Smith – Clarke Central
Co-Players of the Year: Rio Foster – Clarke Central; Kalib Clinton – Jackson County

All-Region
Chase Reed – Apalachee
Jose Capeles Torres – Apalachee
Nono Mack – Clarke Central
Jaylen Johnson – Eastside
Jayce Douglas – Eastside
Jaylen Woods – Eastside
Davin Driskell – Greenbrier
Cyrus Wilder – Greenbrier
Wade Pearce – Johnson-Gainesville
Chris Dorbor – Loganville
Cam Lee – Walnut Grove
Shawn Walker – Walnut Grove

Class 4A

Region 1

Region 2

Player of the Year: Aaron Pitts – Hardaway

First Team
Aaron Pitts – Hardaway
JaQuez Holt – Spencer
Kobe Jones – LaGrange
Gray Voltz – Columbus
Zavion Evans – Carver-Columbus
DJ Riles – Carver-Columbus

Second Team
Marquese Brundidge – Hardaway
Javon Brown – LaGrange
KJ Tucker – Troup County
Jaylen Murphy – Shaw
Quran Hoskins – Spencer

Region 3

Coach of the Year: Jeffrey William – New Hampstead
Co-Players of the Year: Jerrell Floyd – Jenkins; Alaris Wall – New Hampstead

All-Region
DeAndre Smart – New Hampstead
Brysen Nunn – New Hampstead
Darean Sewell – New Hampstead
Trent Broadnax – Benedictine
Christian Neely – Benedictine
Hunter Lanier – Benedictine
Charles Williams III – Jenkins
Rayqwan Allen – Jenkins
Jerrod Finney – Jenkins
Jadon Adams – Islands
Jeremiah Gabriel – Islands

Region 4

Region 5

Coach of the Year: Lorenzo Bailey – Luella
Player of the Year: Kaleb Banks – Fayette County

First Team
Kory Mincy – Luella
Amon McDowell – McDonough
Derrius Martin – North Clayton
Terry Brown – Fayette County
Jocqua Keeton – Luella

Second Team
Cardell Bailey – Fayette County
Jordon Gix – McDonough
Jaden Munford – Mt. Zion-Jonesboro
RJ Kennedy – Fayette County
Davion Robinson – Riverdale

Region 6

Co-Players of the Year: Zyair Greene – Miller Grove; Edwin Walker – Stephenson

First Team
Tyreik Boyd – Miller Grove
Jahmil Barber – Miller Grove
Saulamon Evans – Mays
Jaylen Peterson – Stephenson
Kevin Amponsah – Arabia Mountain

Second Team
Mykel Williams – Mays
Luke Benson – Marist
Grant Erickson – Marist
Omari Taylor – Arabia Mountain
Nike Price – Hapeville Charter

Region 7

Player of the Year: Xavier Adams – Central-Carrollton

All-Region
Cooper Terry – Heritage-Catoosa
Jeremiah Johnson – Cedartown
Tucker Lowe – Pickens
MJ Holiday – Cedartown
Payton Baker – Northwest Whitfield
Cal Rich – Southeast Whitfield
Joseph Bell – Central-Carrollton
Carson Palmer – Heritage-Catoosa
Chandler Jackson – Northwest Whitfield
Luke Rogers – Pickens

Region 8

Player of the Year: Kashik Brown – Cedar Shoals

First Team
Jace Saxton – North Oconee
Dylan Garrington – North Oconee
Ethan Popham – Chestatee
Jerdavion Colbert – Cedar Shoals
Spencer Darby – Jefferson

Second Team
Roger Walker – Cedar Shoals
Nolan Hill – Madison County
Christian Torres – East Hall
Josh Howell – Jefferson
Dalen Gales – Jefferson

Class 3A

Region 1

Coach of the Year: Rufus McDuffie – Appling County
Player of the Year: Darris Smith – Appling County

First Team
DJ Bell – Pierce County
Alex Green – Brantley County
Cameryn Johnson – Long County
Gage Lott – Appling County
Zay Plummer – Pierce County
Tostadas Pouncey – Long County

Second Team
Jermaine Brewton – Pierce County
Jayden Crews – Pierce County
Taylen Crosby – Appling County
Jaylen Green – Appling County
Griffen O’Quinn – Brantley County
Henry Prigeon – Tattnall County
Aaron Proctor – Tattnall County
Josh Valembrun – Long County

Honorable Mention
Jackson Carter – Brantley County
Shavar Carter – Tattnall County
Maleek Chandel – Pierce County
Jacob Cooper – Long County
Matthew Mobley – Tattnall County
Buzzy Thorpe – Appling County
Lavar Williams – Brantley County
Stacy Wright – Appling County

Region 2

Player of the Year: Milique Smith – Upson-Lee

First Team
Keldrick Flemming – Americus-Sumter
Temarius Mathis – Peach County
PJ Coleman – Crisp County
Alex Brown – Mary Persons
Darion Mitchell – Americus-Sumter

Second Team
Jacory Brooks – Peach County
Cortez Thomas – Crisp County
Jordan Wiley – Americus-Sumter
Jamarion Johnson – Crisp County
Christian Gray – Central-Macon

Honorable Mention
Jy’Kevious Searcy – Upson-Lee
Cameron Edwards – Jackson
TJ Searcy – Upson-Lee
Michael Johnson – Americus-Sumer
Khamren Little – Mary Persons

Region 3

Coach of the Year: Kevin Evans – Groves
Player of the Year: Shamar Norman – Windsor Forest

First Team
Emondre Bowles – Johnson-Savannah
Javante Landy – Beach
Jerald Colonel – Groves
Antonio Baker – Johnson-Savannah
Brandon Mobley – Liberty County
Jermaine Edwards – Savannah
D’Ante Bass – Windsor Forest
Khristian Clark – Southeast Bulloch
Ray Williams – Windsor Forest
Tremaine Johnson – Groves

Second Team
AJ Williams – Southeast Bulloch
Larry Johnson – Beach
Tyler Griffin – Southeast Bulloch
Mike Cabellero – Windsor Forest
JaHeim Robinson – Johnson-Savannah
Jerimiah Smoke – Liberty County
James Leach – Beach
Joe Maxwell – Windsor Forest
Michael Washington – Savannah
Dylan Boone – Johnson-Savannah
I’Keen Johnson – Groves

Honorable Mention
Alexander Williams – Groves
Keontae Grider – Liberty County
Amare Davis – Savannah
Jaheim Brown – Johnson-Savannah
Todd Post – Beach
Ryon Reed – Southeast Bulloch
Abasi Scott – Windsor Forest

Region 4

Coach of the Year: Lawrence M. Kelly – Cross Creek
Player of the Year: Corey Trotter – Cross Creek

First Team
Devin Pope – Cross Creek
Richard Visitacion – Cross Creek
Lavonta Ivery – Thomson
Jaylen Blount – Hephzibah
Bobby Little – Burke County
Patric Prince – Harlem
Milicah Harden – Morgan County
Cameron Thomas – ARC

Second Team
Josh Dorsey – Cross Creek
Jayden Pack – Hephzibah
Cedric Cullars – Harlem
Jahkias Jones – Thomson
James Mable – Burke County
Desmond White – Morgan County
Antoine Lorick – Cross Creek
Juvares Safford – ARC

Honorable Mention
Johnathan Howard – Harlem
Jalen Moss – Thomson
Jaquez Ellison – Cross Creek
Breylon Davis – Hephzibah
Ricardo Daggett – Cross Creek
Eric Grant – Hephzibah

Region 5

Player of the Year: Jabari Smith II – Sandy Creek

First Team
Myles Rice – Sandy Creek
Mitchell Taylor – Carver-Atlanta
LaMarr Randolph – GAC
Javen Flowers-Smith – Salem
Josh Fulton – GAC

Second Team
Jayson Longacre – Westminster
Jarrod Taylor – Salem
Amari Floyd – Carver-Atlanta
Christian Kenerly – Redan
Deshon Proctor – Sandy Creek

Third Team
Dominique Stovall – Carver-Atlanta
AJ Green – Redan
Caleb Taylor – Cedar Grove
Bryce Mackson – Wesminster
Santel Durham – Douglass

Region 6

Co-Coaches of the Year: Hank Peppers – LaFayette; Brent Mashburn – Sonoraville
Player of the Year: Aidan Hadaway – LaFayette

First Team
Haden Newport – Murray County
Orry Darnell – Sonoraville
Jamichael Davis – Lakeview-Fort Oglethorpe
TJ Printup Jr. – Adairsville
DeCameron Porter – LaFayette
Murray Somers – Sonoraville
JaN’yious Ross – North Murray
Will Locke – Coahulla Creek
Junior Barber – LaFayette
Brannon Nuckolls – Murray County

Second Team
Brent Bowman – Lakeview-Fort Oglethorpe
Javin Whatley – Rockmart
Carson Weaver – Murray County
Cameron Gregg – Lakeview-Fort Oglethorpe
O’Reilly Matthews – Ringgold
D’Ante Tidwell – North Murray
Tucker Deams – Adairsville
Kevin Morrison – Sonoraville
Riley Mutter – Coahulla Creek
Jakari Clark – Rockmart

Honorable Mention
Jaylon Ramsey – LaFayette
Daniel Fow – Ringgold
Ian King – Sonoraville
Ty Kendrick – North Murray
Damien Horton – Rockmart

Region 7

Player of the Year: Joakeim Celestin – Dawson County

All-Region
Jadon Yeh – White County
Jake Craft – Dawson County
Silas Mulligan – White County
Corey Thomas – Cherokee Bluff
Gus Faulkner – Lumpkin County
Cooper Turner – White County
Robert Terry – North Hall
Jones Harris – Lumpkin County
Cade Carter – Gilmer
Jaden Gibson – Dawson County
Chase Reed – West Hall

Honorable Mention
Shad Dabney – Cherokee Bluff
Max Tierney – Dawson County
Branden Jenkins – Gilmer
Chandler Pulley – Lumpkin County
Clark Howell – North Hall
Andrew Malin – West Hall
Kenny Simpson – White County

Region 8

Co-Players of the Year: Shone Webb – Hart County; Derrick Brown – Monroe Area

All-Region
Shone Webb – Hart County
JC Curry – Hart County
Tahj Johnson – Hart County
Makayl Rakestraw – East Jackson
Derrick Brown – Monroe Area
Damareon Whitner – Monroe Area
David Witcher – Franklin County
Keylan Rutledge – Franklin County
Zach Oechsie – Oconee County
Eli Nelson – Oconee County
Kenny Colwell – Stephens County
Tyrece Mackie – Stephens County

Honorable Mention
Amorie Birston – Oconee County
Ben Edwards – Hart County
Darryl Hampton – Stephens County
Jay Heard – Hart County
JoJo Hughes – Franklin County
Karion Morrison – Stephens County
Corey Richie – Stephens County
Keez Roebuck – Franklin County
Sean Teasley – Hart County
RJ White – East Jackson

Class 2A

Region 1

Region 2

Player of the Year: Fredrick Seabrough – Swainsboro

First Team
Ty Dalley – Vidalia
DJ Jones – Swainsboro
Tyler Kelly – Swainsboro
Antonio Hunt – Woodville-Tompkins
Terriyon Hunt – Bacon County
Zion Powers – Woodville-Tompkins
TaKobi Trotman – Bacon County

Second Team
Cedric Seabrough – Swainsboro
Matt Hill – Vidalia
CJ Parker – Jeff Davis
Lukas Platauna – Woodville-Tompkins
Ti King – Jeff Davis
Nick Snell – Bacon County
Demonte Smith – Swainsboro

Honorable Mention
Bryson Whited – Vidalia
Ira Clements – Vidalia
Konner Owens – Vidalia
Flex Washington – Swainsboro
Juan Brown – Swainsboro
Bruce Bailey – Woodville-Tompkins
Julles Spruill – Woodville-Tompkins
Gabe Edwards – East Laurens
Cole Strickland – East Laurens
Eryon Cooper – East Laurens
Dynati Graddy – East Laurens
Bran Swain – Jeff Davis
Julian Mann – Toombs County
Tyler Heath – Toombs County
Brantley Upshaw – Toombs County

Region 3

Coach of the Year: Carlos Hope – Washington County
Player of the Year: Travion Solomon – Northeast-Macon
Defensive Player of the Year: Zion Odoms – Northeast-Macon

First Team
Landon Bonner – Jasper County
Kejuan Bloodsaw – Washington County
Amarion Blackshear – Bleckley County
Jairus Brown – Washington County
Milandre Pettigrew – Northeast-Macon

Second Team
Javecckio Thomas – Washington County
Caleb Moore – Washington County
Cadrius Stanley – Northeast-Macon
Evan Tharpe – Southwest-Macon
Darrell Gordon – Southwest-Macon

Region 4

Coach the Year: Cervantes Boddy – Butler
Player of the Year: Ronnie Striggles – Butler
Defensive Player of the Year: Malik Thornton – Putnam County

First Team
Quan Collier – Laney
Kedar Bodie – Butler
Khalon Hudson – Westside-Augusta
Aumari Tillman – Westside-Augusta
Tray Perry – Butler
Eren Banks – Putnam County

Second Team
DaJuan Collins – Laney
Dante Marnell – Oglethorpe County
Zabriel Boozer – Butler
Chance Finklin – Butler
DeMarco Middleton – Westside-Augusta
Fred McNair – Jefferson County

All-Defensive Team
James Nipper – Laney
Zabriel Boozer – Butler
Chance Finklin – Butler
Jalex Ewing – Westside-Augusta
Isaiah Gaines – Jefferson County
Michael Little – Putnam County

Honorable Mention
Matt Jones – Laney
Kyrell Thomas – Laney
Jordan Stringer – Laney
Adrian Hatcher – Butler
Zyquan Grant – Butler
Kendrell Glanton – Butler
Elijah Martinez – Butler
William Baker – Westside-Augusta
Ryan Gordon – Westside-Augusta
Felix Booker – Westside-Augusta
Isaiah Marshall – Westside-Augusta
Brian Green – Westside-Augusta
Greg Whitfield – Jefferson County
JaKoby Heggs – Jefferson County
Landon Brown – Jefferson County
Javaun Pittard – Oglethorpe County
Keyni Crawford – Putnam County
Detravius Smith – Putnam County
Cameron Marshall – Putnam County
Jalen Kilgore – Putnam County
Cody Brown – Putnam County

Region 5

Region 6

Player of the Year: Matthew Cleveland – Pace Academy

First Team
Mason Lockhart – Columbia
Ryan Mutombo – Lovett
Kawasiki Ricks – Columbia
Josh Reed – Pace Academy
Cole Middleton – Pace Academy

Second Team
Leonard Rapley – Washington
John Lawton – South Atlanta
Julius Lymon – Columbia
Niles Washington – KIPP Atlanta
Madison Durr – Pace Academy

Third Team
Christian Anderson – Lovett
Eric Lewis – Towers
Malachi Jackson – McNair
Khamar Carlise – Therrell
Zakevis Mathis – Towers

Honorable Mention
David Hollis – South Atlanta
Jay Joshi – Lovett
Vincent George – Elite Scholars
Djbril Barry – Therrell

Region 7

Player of the Year: Jaylon Johnson – Chattooga

First Team
Dane Fisher – Model
Kaeden Twiggs – Fannin County
Cash Allen – Chattooga
Keshaun Kindred – Coosa
Damien Smith – Chattooga
Jaquze Morgan – Coosa
Kade Steward – Gordon Central
Kemp Edge – Pepperell
Brodie Swader – Dade County
Tre Williams – Gordon Central

Second Team
Carson Cole – Model
Gabe Costley – Dade County
David Cole – Dade County
Jakenes Heard – Model
Tucker Hanson – Fannin County

Honorable Mention
Jeremias Heard – Model
Sam Richardson – Coosa
Bryson Thacker – Coosa
Landon Norton – Fannin County
Ben Welchel – Pepperell

Region 8

Player of the Year: Pierce Martin – Banks County

All-Region
Conner McKay – Rabun County
Gus Hood – Rabun County
Grayson Carver – Rabun County
Jaden Brown – Elbert County
Jamil Burton – Elbert County
Landon Kight – Union County
Caleb John – Union County
Garrett Presley – Banks County
Clay Gosnell – Banks County
Dakota Orr – Banks County

Class A-Private

Region 1

Player of the Year: Jordan Jones – First Presbyterian Day

First Team
Julius King Jr. – First Presbyterian Day
Isaiah Josey – Stratford Academy
Jaylun Goodrum – First Presbyterian Day
Jerry Holloway – Tattnall Square
Will Green – Mount de Sales

Second Team
Khalil Green – Stratford Academy
Ben Baxley – Stratford Academy
Andrew Seals – Deerfield-Windsor
Jack Miscall – Stratford Academy
Jakhari Williams – First Presbyterian Day
Jackson Harris – Deerfield-Windsor

Region 2

Player of the Year: Chase Cormier – Greenforest

All-Region
Ajai Flagg – ELCA
Anthony Ogbonna – Our Lady of Mercy
Bilal Abdur-Rahman – WD Mohammed
Jaylen Jackson – Greenforest
Elijah Stevens – SACA
Myles Redding – Whitefield Academy
Shaddai Singleton – SACA
Dylan Span – Landmark Christian
Josh Fullmore – SACA
Jalen Forrest – Greenforest

Region 3

Coach of the Year: Robert Walsh – Savannah Christian
Player of the Year: Parker All – Savannah Christian

First Team
Thomas Davidson – Savannah Christian
Cooper George – Savannah Christian
Justin Lloyd – Aquinas
Patrick Green II – Aquinas
Erik Brown – Savannah Country Day
Gray Grayson – Savannah Country Day
Juwan Johnson – Calvary Day
Dayyan O’Neal – Calvary Day

Second Team
Charles Moore – Savannah Christian
Riley Bragg – Calvary Day
Ethan Myers – Savannah Country Day
Camden Parada – Aquinas

Honorable Mention
Timo Moeller – Savannah Country Day
Paul Mosley – Savannah Country Day
Chris Gaines – Calvary Day
Niko Laing – Savannah Christian
Chase Curl – Savannah Christian
Jacquez Merriweather – Aquinas

Region 4

Coach of the Year: Corry Black – St. Anne-Pacelli
Co-Players of the Year: Travis Harper II – St. Anne-Pacelli; Sami Pissis – Trinity Christian

First Team
Isaac Brito – Trinity Christian
Keyshaun Fleetion – St. Anne-Pacelli
Ian Mathews – St. Anne-Pacelli
Max Skidmore – Heritage School
Pierre Summers – St. Anne-Pacelli

Second Team
Jackson Barnes – Trinity Christian
Joshua Dallas – Trinity Christian
Josh Douglas – St. Anne-Pacelli
Michael Morge – Trinity Christian
Dylan Thornton – Brookstone

Honorable Mention
Banks Coggin – Heritage School
David Dallas – Trinity Christian
Laeth Haddad – Heritage School
Da’Shaun Kates – St. Anne-Pacelli
Emmanuel Melvin – Heritage School
Owen Markel – Heritage School
Jaylon Moisant – Brookstone
John Thornton – St. Anne-Pacelli
Haze Voltz – Brookstone

Region 5

Player of the Year: Anthony Arrington – Galloway

First Team
Quentin Alterman – Galloway
Tony Carpio – Providence Christian
Garrison Powell – Holy Innocents’
Chance Thacker – Providence Christian
Keith Williams – Mt. Vernon Presbyterian

Second Team
Tate Gilley – Wesleyan
Syncere Harris – Mt. Vernon Presbyterian
Landon Kardian – Holy Innocents’
Justin Wilson – Holy Innocents’
Elijah Williams – Providence Christian

Third Team
Beau Brown – Wesleyan
Zach Calvert – Hebron Christian
Samuel Hutto – Hebron Christian
Andrew Munroe – Galloway
Jayden Williams – Hebron Christian

Region 6

Coach of the Year: Bob Martin – King’s Ridge
Player of the Year: Jusaun Holt – St. Francis

All-Region
Oscar Lynch – Pinecrest Academy
Seth Hubbard – St. Francis
Isaac Martin – King’s Ridge
JoJo Peterson – Mt. Pisgah
Declan Weidner – Lakeview Academy
Chase Tucker – Mt. Pisgah
Micah Hoover – King’s Ridge
James White – Mt. Bethel
Kash Grady – Mt. Pisgah
Nate Gordon – Mt. Pisgah
Kai Simmons – St. Francis

Region 7

Coach of the Year: Tyler Watkins – Christian Heritage
Player of the Year: Jax Abernathy – Christian Heritage
Newcomer of the Year: Jax Abernathy – Christian Heritage

First Team
Patrick Shelley – Darlington
Tre Chatman – North Cobb Christian
Jack Hewitt – North Cobb Christian
Dylan Bennifield – Mt. Paran
CJ Brown – Walker

Second Team
Evan Lester – Christian Heritage
DJ Johnson – Darlington
Rashard Doyal – Excel Christian
Matthew Brown – Walker
Elijah Payne – Excel Christian

Honorable Mention
Keon Smart – Walker
Omari Daniel – Walker
Kalil Holley – Excel Christian
D’Marion Floyd – Darlington
Braden Bell – Darlington
CJ Wallace – North Cobb Christian
Raphael Parent – Mt. Paran
Zundra Jackson – Christian Heritage
Nash Bingham – Christian Heritage

Region 8

Coach of the Year: Cody Coleman – Tallulah Falls
Player of the Year: Noah Hicks – George Walton

First Team
Noah Hicks – George Walton
Deion Colzie – Athens Academy
Johness Davis – Athens Christian
Sammy Davis – Tallulah Falls
Gabe Keene – Tallulah Falls

Second Team
Naylan Curry – Athens Christian
Anfernee Hanna – Tallulah Falls
Kennedy Johnson – George Walton
Larry Kennedy – Loganville Christian
Kymel Williams – Athens Academy

Honorable Mention
Palmer Bush – Athens Academy
Drew Beedle – Athens Christian
Evan Ivester – Athens Christian
Reese Gelsthorpe – George Walton
Chase Jocelyn – George Walton
James Robach – Prince Avenue
Devonte Allen – Tallulah Falls
Simeon Respress – Tallulah Falls

Class A-Public

Region 1

Region 2

Region 3

Region 4

Region 5

Coach of the Year: Dermaris Keeyon Battle – Chattahoochee County
Player of the Year: Nickolas Woodard – Taylor County
Offensive Player of the Year: Quintravious Sheffield – Greenville
Defensive Player of the Year: Jay Beauford – Chattahoochee County

First Team
Dexter Holloman – Chattahoochee County
Jabin Ford – Taylor County
Dequan Brown – Macon County
Jahnquavious Mallory – Taylor County
Tre Jackson – Manchester
Jacori Bledsoe – Central-Talbotton
Jalewis Solomon – Schley County
Neketa Ellington – Chattahoochee County
Zamon Ross – Schley County
Jovin Hunter – Stewart County
Derrick Lester – Macon County

Second Team
Jhy’kevyian Dozier – Central-Talbotton
Dylan Taylor – Schley County
Carlos Dunovant – Chattahoochee County
Cam Long – Manchester
Taylor Daniels – Stewart County
Braylen Jowers – Taylor County
Jakalin Williams – Macon County
Trypp Lumpkin – Schley County
Landon Austin – Macon County
Rico Daniels – Chattahoochee County
Nylan Martin – Macon County

Honorable Mention
Desmond Maybry – Chattahoochee County
Delontavious Davis – Taylor County
Okeivious Mitchell – Central-Talbotton
Ja Perry – Chattahoochee County
Zy Staples – Stewart County
Shelquavius Byse – Macon County
Jikevion Towns – Taylor County
Elijah Wright – Greenville
Austin Fox – Chattahoochee County

Region 6

Coach of the Year: Samir St. Clair – Drew Charter
Player of the Year:
 JaKobe Strozier – Drew Charter

All-Region
Authur Johnson – Bowdon
Christian Callahan – BEST Academy
JaQuez Thornton – Drew Charter
Gavin Long – BEST Academy
Cedric Taylor – Drew Charter
Jamari Shelton – Fulton Leadership
Kirequs Vaughn – Bowdon
Deshaun Hosley –Fulton Leadership
Seth Farmer – Bowdon
Ethan Aker – Armuchee
Antron Thompson – Mt. Zion-Carrollton
Will Carswell – Gordon Lee
Rob Brown – Trion

Honorable Mention
Darrell Trejo – Armuchee
Tray Wyatt – Bowdon
Kolton Drummond – Bowdon
Jordan Joyce – Armuchee
Andrew Messer – Bowdon
Jayden Perkins – Mt. Zion-Carrollton
Jordan Joyce – Armuchee
Antwan Price – Fulton Leadership
Logan Simerley – Gordon Lee
Chandler Cook – Armuchee
Owen McGowan – Atlanta Classical

Region 7

Region 8

Coach of the Year: Rob Benson – Towns County
Player of the Year: Kolby Moss – Towns County

First Team
Kolby Moss – Towns County
KJ Reid – Social Circle
Frankquon Sherman – Lincoln County
Dalen Cobb – Washington-Wilkes
Jake McTaggart – Towns County

Second Team
Tyrhell Branch – Social Circle
Jaquavious Peek – Greene County
Ian McConnell – Commerce
Caleb Willis – Lincoln County
Kabe Ellis – Towns County

Honorable Mention
Creed Dunbar – Commerce
Kemontae Kenneybrew – Greene County
Kamron Wright – Greene County
Charlie Hynes – Lake Oconee Academy
Keenon Lampkin – Lincoln County
AJ Vinson – Social Circle
Cam Gaither – Social Circle
Amarion Russell – Social Circle
Aidan Berrong – Towns County
Collin Crowder – Towns County