GHSA All-Region Girls Basketball

Girls 2017-18 All-Region Teams

Class AAAAAAA

Region 1

Coach of the Year: Brittany Bell – Lowndes
Player of the Year: Diamond Hall – Colquitt County
Offensive Player of the Year: Jamesha Samuels – Lowndes
Defensive Player of the Year: Tiffany Smith – Lowndes

First Team
Za’Nautica Downs – Colquitt County
Patricia Johnson – Camden County
Nicky Jones – Tift County
Kaysie Harrelson – Tift County
Kayla Freeman – Lowndes

Second Team
Kiarra Lovett – Colquitt County
Arianna Allen – Lowndes
Janiah Ellis – Colquitt County
Joslyn Reyes – Tift County
Kayla Ellis – Colquitt County

Region 3

Player of the Year: Jasmine Carson – McEachern

First Team
Taylor Smith – Marietta
Azonya Austin – North Cobb
Lauren VanArsdale – Hillgrove
Sydney Solomon – North Cobb
Victoria Agyin – McEachern
Kierra York – Hillgrove

Second Team
Jewell Smalls – McEachern
Aaliyah Foxx-Rome – North Paulding
Maya Inman – Kennesaw Mountain
Lauren Walker – Marietta
Michelle Smith – Hillgrove

Region 4

Player of the Year: Lacie McCoy – Cherokee

First Team
Olivia Herrera – Cherokee
Laiken Wade – Cherokee
Lindsay Pruitt – Roswell
Sydne Watts – Cherokee
Sophia Singer – Woodstock

Second Team
Wambui Chege – Lassiter
Khamari Whaley – Walton
Catherine Sandridge – Roswell
Diedre Maxwell – Lassiter
Bree Burnett – Woodstock

Honorable Mention
Chatham Brown – Cherokee
Ally Zazzara – Etowah
Cherelle Birden – Etowah
Ally Sekelick – Roswell
Tori Ridgeway – Etowah
Emilie Slotin – Lassiter
Tomisin Adenupe – Walton

Region 5

Coach of the Year: Eric Herrick – North Forsyth
Player of the Year: Cassie Markle – North Forsyth

All-Region
Catherine Shope – North Forsyth
Caroline Martin – North Forsyth
Ansley Allen – North Forsyth
Jaleah Greene – Lambert
Summer Edwards – Lambert
Katie Schwind – Lambert
Skylar Aledia – Lambert
Zoe Maisel – South Forsyth
Sara Idris – South Forsyth
Ashley Breindl – South Forsyth

Honorable Mention
Carson Cloud – Forsyth Central
Gina Fisher – Forsyth Central
Grace Armfield – Milton
Kate Ware – North Forsyth
Kate Perryman – North Forsyth
Reagan Pasonski – Lambert

Region 6

Coach of the Year: Brad Blackmon – Mountain View
Player of the Year: Jaron Stallworth – Collins Hill

First Team
Bria Harmon – Collins Hill
Javyn Nicholson – Collins Hill
Jada Rice – Collins Hill
Lillian Kennedy – Mountain View
Bridget Mukasa – Mill Creek

Second Team
Katherine Fourie – Collins Hill
Victoria Oglesby – Duluth
Torey Walker – Duluth
Malia Fisher – North Gwinnett
Alea Spears – Mountain View

Honorable Mention
Alanni Brown – North Gwinnett
Sydnee Jackson – North Gwinnett
Akaya Chaney – Discovery
Kyasia Overstreet – Discovery
Kamryn Collins – Mountain View
Kayla Dixon – Collins Hill
Payton Hicks – Peachtree Ridge
Madison Riley – Mill Creek

Region 7

Coach of the Year: Dani Wright – Norcross
Player of the Year: Morgan Robinson-Nwagwu – Norcross

First Team
Kiki Adams – Brookwood
Hannah Sadler – Parkview
Dalen Tate – Central Gwinnett
Devyn Wilson – Norcross
Tyja Traore – Lakeside-DeKalb

Second Team
Mariah Callaway – Brookwood
Malia Grace – Brookwood
Niyah Minor – Central Gwinnett
Sussy Ngulefac – Parkview
Myra Strickland – Norcross

Honorable Mention
Amaya Adams – Central Gwinnett
Mariah Cushenberry – Brookwood
Armani Milton – Central Gwinnett
Yamani Paul – Norcross
Sasha Washington – Parkview
Madison Wilcox – Berkmar
Kiara Jackson – Lakeside-DeKalb

Region 8

Coach of the Year: Tiffany Johnson – Newton
Player of the Year: Lexii Chatman – Newton

First Team
Jasmine Williams – South Gwinnett
Asia McCoy – Archer
Bianca Fizouaty – Grayson
Jurnee Smith – Newton
Kourtlan Carter – Rockdale County

Second Team
Makala Torrence – South Gwinnett
Ronje Williams – Shiloh
Xian Lopez – South Gwinnett
Erianna Card – Newton
Jazmine Robinson – Grayson

Honorable Mention
Amarie Heard – Archer
Alana Moore – Rockdale County
Kayla Allen – Shiloh
Kendra Hutchinson – Grayson
Jada Franklin – Newton
Shaniya Gause – South Gwinnett
Reina Mitchom – Archer

Class AAAAAA

Region 4

Coach of the Year: Cedric King – Lovejoy
Co-Players of the Year: Genesis Bryant – Lovejoy; Azhana Maxwell – ML King

First Team
Sierra Wynn – Stephenson
Alana Denson – Forest Park
Sania Feagin – Forest Park
Khalela Hayes – Mt. Zion-Jonesboro
Anaya Boyd – Lovejoy

Second Team
Kayla Brown – Lovejoy
Kassidy Broussard – Stephenson
Rita Igobkwe – Mundy’s Mill
Amariah Stanard – Tucker
Nikki Culbreath – Stephenson

Honorable Mention
Tion Foster – Jonesboro
Ashlynn Green – ML King
Mayya Hopkins – Mt. Zion-Jonesboro
Elise Harden – Mt. Zion-Jonesboro
Haley Miller – Mundy’s Mill
Imoni Compton – Drew
Tytianna Taylor – Drew
Jasani Buchanan – Tucker
Sarah Matthews – Forest Park
Kerrigan Johnson – Tucker
Lashanti Blount – Lovejoy

Region 5

Player of the Year: Amari Robinson – Douglas County

First Team
Destiny Thomas – Tri-Cities
Alliee Pattillo – Alexander
Ja’Lisya Glover -New Manchester
Kayla Frey – South Paulding
Tori Hill – Mays

Second Team
Damesha Cain – Langston Hughes
Mary Kate Eubanks – Alexander
Makaila Cange – New Manchester
Michaela Cope – Douglas County
Bre’l Mackey -South Paulding

Third Team
Chasidhe Godfrey – Northgate
Desirae Jackson – Douglas County
Kyndall Golden – New Manchester
Caylin Stamps – South Paulding
Kiara Watson – Alexander

Honorable Mention
Shynique McGee – Tri-Cities
Autum Phillips – Langston Hughes
Leia Robinson – Northgate
Alexa Wilder – Northgate
Kyra McWhorter – Mays

Region 6

Coach of the Year: Steve Lenahan – Harrison
Player of the Year: Savannah Samuel – River Ridge

All-Region
Savannah Samuel – River Ridge
Audrey Jordan – Harrison
Kennedy Cater – Creekview
Harper Vick – Harrison
Sydney Rosant – Sequoyah
Alyssa Cagle – Sequoyah
Faith Arthur – River Ridge
Sarah Woghiren – Harrison
Jodi Mullins – South Cobb
Chasidy Ross – Osborne
Hannah Fitzgerald – Creekview

Honorable Mention
Lauren Parker – Dalton
Lexi Palmer – River Ridge
Colby Carden – Sequoyah
Josie Johnson – Creekview
Macie Baylor – Osborne
Peyton Satterfield – Sequoyah
Briana Holland – South Cobb
McCall Maret – Dalton
Sammy Roembke – Allatoona
Mae Willis – Harrison
Cisly Copper- South Cobb

Region 7

Coach of the Year: Bill Blythe – Pope
Player of the Year: Ashlee Austin – Northview

First Team
Sydnie Ward – Alpharetta
Shekinah Guthrie – Centennial
Asjah Inniss – Northview
Juju Maduka – Alpharetta
Teya Holloman – Pope

Second Team
Eden Sample – Northview
Markiema Lancaster – Johns Creek
Cheyenne Holloman – Pope
Maya Richards – Northview
Naya Brooks – North Atlanta

Honorable Mention
Gogo Maduka – Alpharetta
Ariel Lawrence – Dunwoody
Talia Cloud – Pope
Kendal Phillips – Alpharetta
Kensley Bennett – Chattahoochee
Tia Fuller – Dunwoody
Audrey Smith – Cambridge
Divine Guthrie – Centennial
Abby McKinley – Pope
Aerial Nathan – Centennial

Class AAAAA

Region 1

Player of the Year: Jessika Carter – Harris County

First Team
Nadia Marshall – Bainbridge
Stacie Jones – Veterans
Taziaha Fanning – Harris County
Tytianna Roseborough – Bainbridge
Shynia Jackson – Warner Robins

Second Team
Emily Greek – Thomas County Central
Chandler Shepherd – Veterans
Jordan Thomas – Warner Robins
Ny’Azjha Carter – Harris County
Tamia Luckey – Veterans

Honorable Mention
India Parris – Bainbridge
Dashara Carr – Harris County
Kiarra King – Bainbridge
JaNyce Dumas – Harris County
Quentorea Addison – Thomas County Central

Region 3

Player of the Year: Jada Claude – Whitewater
Freshman of the Year: Ali Rumpel – Starr’s Mill

First Team
Maegan Barkley – Fayette County
Alice Anne Hudson – Starr’s Mill
Daiysa Reid – Griffin
Rylee Calhoun – McIntosh
Courtney Smith – Whitewater

Second Team
Trinity Brown – Fayette County
Kennedi Miller – McIntosh
Averyana Nelson – Griffin
Ashtyn Lally – Starr’s Mill
Rikkelle Miller – Fayette County

Honorable Mention
Emily Nieuwstraten – Starr’s Mill
Alyssa Angelo – Starr’s Mill
Anna Muh – McIntosh
Cami Salaski – McIntosh
Kimmy Edgeworth – McIntosh
Pam McGrady – Riverdale
China Heard – Riverdale
Jer’maya Moore – Morrow
Jourdyn Griffin – Morrow
K’shouri Hodge – Morrow
Jasmine Nettles – Morrow
Maya Bryant – Whitewater
Cambria Caliendo – Whitewater
Danali Williams – Griffin
Yesenia Choeung – Griffin
Niayanni Flowers – Griffin
Kelsey Smikes – Griffin
Ozemyi Egure – Fayette County
Sidney Sims – Fayette County
Naomi Franco – Fayette County

Region 5

Player of the Year: Keshuna Patterson – Miller Grove

First Team
Shontrice Austin – Columbia
Lanee Edwards – Southwest DeKalb
Trinity Edwards – Chamblee
Iyanla Kitchens -Arabia Mountain
Iyanna McMillan – Arabia Mountain

Second Team
Michaela Bennefield – Southwest DeKalb
Jayla Kimbrough – Southwest DeKalb
Kennedi Manning – Arabia Mountain
Marguerite McGill – Miller Grove
N’Laya Perkins – Lithonia
Alina Shoemake – Arabia Mountain

Region 6

Player of the Year: Shamyia Johnson – Banneker

First Team
Shamiya Johnson – Banneker
Olivia Stephenson – Decatur
Tamara White – Maynard Jackson
Deamera Hinds – Lithia Springs
Nicole Izugie – North Springs

Second Team
Talia Williams – Carver-Atlanta
Jamila Mitchell – Maynard Jackson
Trinity Lewis – Grady
Sheryl Sarpong – Lithia Springs
Olivia Smith – Riverwood

Region 8

Coach of the Year: Duke Mullis – Johnson-Gainesville
Player of the Year: Tory Ozment – Buford

All-Region
Audrey Weiner – Buford
Tate Walters – Buford
Kya Styles – Buford
Chelsea Reece – Johnson
Ky Cooper – Walnut Grove
Alerriya Butler – Loganville
Aaliyah Hall – Clarke Central
Taniyah Worth –  Flowery Branch
Caroline Wysocki –  Flowery Branch
Lexie Sengkamee – Flowery Branch
Laurie Thomas – Cedar Shoals
Genesis Crawley – Cedar Shoals

Class AAAA

Region 2

Player of the Year: Brittany Reeves – Howard
Coach of the Year – Tykira Gilbert – Spalding

All-Region
Brittany Reeves – Howard
Alyn Ovell – Howard
Kiana Banks – Spalding
Corriana Evans -Spalding
Cierra Williams -Upson-Lee
Zahkia King – Upson-Lee
Kver Shannon – Mary Persons
Ateria McDowell – Mary Persons
Asjah Harrell -Perry
Nija Reese -Perry
Ja’Kerra Wilbur- West Laurens
Camela Mack – West Laurens

Honorable Mention
Kayla Milner – Spalding
Aniaya Jester – Spalding
Amijah Causey -Howard
Xionah Hill – Perry
Davina Brown – Perry
Lashae Traylor – Upson-Lee
Taylor Buffington – Mary Persons
Makayla Murray – West Laurens
Makayla Kemp – West Laurens

Region 4

Coach of the Year: Greg Shook – Henry County
Player of the Year: Brooke Moore – Henry County

First Team
Kamya Hollingshed – Luella
Tyler Collins – Woodward Academy
Keely Brown – Luella
Zaria Bankston – Luella
Jasmine Holcombe – North Clayton

Second Team
Janiya Jones – Henry County
Kiera Wright – North Clayton
Janaya Wadsworth – Henry County
T’Niah Douglass – Eastside
Alysee Dobbs – Eastside

Honorable Mention
Madison Williams – Woodward Academy
A’Maiya Jackson – Henry County
Adriana Tillman – North Clayton
Denetra Sneed – North Clayton

Region 5

Player of the Year: Aryan Dozier – LaGrange

First Team
Daija Powell – Sandy Creek
Chnaireia Strozier – LaGrange
Jedda Madden – Troup
Amber Gilbert – Troup
Paris Thompson – Sandy Creek

Second Team
Haley Fehring – Central-Carrollton
Nina Lum – Sandy Creek
Tamara Beeman – Cedartown
Kiya Fulton – Troup
Keke Turner – Cedartown

Honorable Mention
Jania Hodges – Sandy Creek
Cio Seigler – Cartersville
Janae Jackson – Central-Carrollton
Nyah Houston – Central-Carrollton
Qiana Watson – Cedartown
Savannah Howard – Chapel Hill

Region 6

Player of the Year: Jada Griffin – Northwest

All-Region
Holly Heath – Northwest Whitfield
Nicole Bates – Northwest Whitfield
Rylee Maret – Northwest Whitfield
Mykenzie Weaver – Pickens
Torie Williams – Pickens
Emily Wiley – Heritage-Catoosa
Ansley Bice – Heritage-Catoosa
McKenna Lentych – Southeast Whitfield
Brylee Dunn – Ridgeland
Mary Lee Callihan – Gilmer

Region 7

Coach of the Year: Jarvis Davenport – White County
Player of the Year:
 Diarra Oden – Marist

First Team
Katie Hynekamp – Blessed Trinity
Dasha Cannon – White County
Lindsey Caudell – Chestatee
Anna McKendree – West Hall
Sarah Skinner – Marist

Second Team
Peri Satterfield – Chestatee
Erin Hynekamp – Blessed Trinity
Naomi Crumley – White County
Kinsey Wilson – West Hall
Abby Senay – Marist

Region 8

Co-Players of the Year: Jordan Bailey & Adrianna Maxwell – Madison County

All-Region
Jazmin Allen – Jefferson
Kayla McPherson – Madison County
Aubrey Monroe – North Oconee
Kathryn McKenzie – St. Pius X
Tykia Thompson – Stephens County
McKenzie Tyner – Jefferson
Emma Drash – St. Pius X
Shekya Watson – North Oconee
Sara English – Oconee County

Class AAA

Region 3

Coach of the Year: Brandon Lindsey – Johnson-Savannah
Player of the Year: Bubbles Williams – Johnson-Savannah

First Team
Jabrekia Bass – Bass
Elizabeth Sierzant – Islands
Kiarra Gaskins – Jenkins
J’Mya Cutter – Johnson-Savannah
Ke’Tara Trappio –  Savannah
Jasmine Thompson – Johnson-Savannah
Krystyn Turner – Southeast Bulloch
Tatiyanna Morris – Beach

Second Team
Maryyana Page – Beach
Giana Copeland – Johnson-Savannah
Zaniyah Sealey – Jenkins
Jada Johnson – Groves
Madison Evans – Beach
Checobia Hughie – Johnson-Savannah
Kim McCoy – Windsor Forest
Diamond Garvin – Islands

Region 4

Player of the Year: Jada Clowers – Central-Macon

All-Region
BreAsia Davis – Rutland
Tyleia Williams – Central-Macon
Ni’Aira Dawson – Westside-Macon
Da’Nasia Shaw – Peach County
Jada Brown – Rutland
Gabby Cartogena – Jackson
Je’Niya Wilder – Central-Macon
Jaliyah Spencer – Westside-Macon
Deja Holland – Peach County
ReNesha Goolsby – Central-Macon

Honorable Mention
Keyatta Smith – Jackson
KeAsia Harvey – Westside-Macon
Lulu Corbin – Pike County
Mackenzie English – Pike County
Bria Henry – Kendrick
Itavia Montgomery – Kendrick

Region 5

Player of the Year: Jenna Brown – Lovett

All-Region
Sydney Johnson – Lovett
Ellie McCollam – Lovettt
Joelle Zeloney – Pace Academy
Ann Rafeedie – Pace Academy
Kayla Ross – Pace Academy
Leanna Ramos – Cedar Grove
Jayda Jackson – Cedar Grove
Jardyn Alexander – Stone Mountain
Jada Price – Stone Mountain
Nirobi Pillers – Towers
Alaundra Williams – McNair
Jehnesha Hugley – McNair
Hallie Schiff – Westminster
Serenti Burrell – Redan

Region 6

Player of the Year: Alexis Boykin – Haralson County

All-Region
Maliyah Parks – Sonoraville
Alexa Geary – Sonoraville
Erin Davis – Calhoun
Macey Gregg – Lakeview-Fort Oglethorpe
Zarria Nelson – Lakeview-Fort Oglethorpe
Raven Stone – North Murray
Tori Causey – Haralson County
Morgan Cashen – Bremen
Josie Summerville – Adairsville
Sydney Pittman – Ringgold
Allison Weaver – Murray County
Lily Snyder – Coahulla Creek

Region 7

Player of the Year – Carly Winters – East Hall

First Team
Abi Chatham – Dawson County
Calli Watson – Dawson County
Kaylee Sticker –  Dawson County
Jenny Lopez – East Hall
Hope Franklin – Fannin County
Caria Reynolds – GAC
Robyn Benton – GAC
Taylor Sutton – GAC
Camilla Howell – North Hall
Mackenzie Pulley – Lumpkin County
Bailey Daniel – Union County
Kait McCarter – Union County

Honorable Mention
Anna Lowe – Dawson County
Cadey Ayers – Dawson County
Summer Lindsey – East Hall
Tessa Rider – East Hall
Maddie Johnson – Fannin County
Savada Collins – Fannin County
Kennedi Williams – GAC
MaryMartha Turner – GAC
Grace Hollifield – North Hall
Natalie Nixon – North Hall
Isabel Davenport – Lumpkin County
Andelin Hill – Union County
Brooke Dockery – Union County

Region 8

Player of the Year: Mya Jones – Franklin County

All-Region
Torrion Starks – Hart County
Lou Reid – Morgan County
Asia Jones – Franklin County
Taniya Alexander – Hart County
Bailee Breedlove – Franklin County
Manazia Merritt – Franklin County
Miranda Powell – Morgan County
Akeria Ponder – Monroe Area
Carlie Anderson – Jackson County
Ivey Ginn – Franklin County
Aris Hubbard – Morgan County
Molly Jones – Monroe Area

Honorable Mention
Shakendra Grove – Hart County
Tydasia Davis – Monoe Area
Abbie Howington – East Jackson

Class AA

Region 2

Player of the Year: Dyneshia Brown – Swainsboro

First Team
Staci Smith – Metter
Olonna Rawls – Bryan County
Moriah Gibbs – Jeff Davis
Eboni Simmons – Metter
Genevieve Lynch – St. Vincent’s
Charlsie Kelly – Swainsboro

Second Team
Chloe Moore – Swainsboro
Kristin Morin – St. Vincent’s
Stephanie Rumph – Jeff Davis
Jay Black – Bryan County
Christine Mobley – Toombs County
Shay Johnson – Metter
Shaq Barnes – Bacon County
Madison Taufman – Vidalia

Region 3

Coach of the Year: Cassandra Hamilton – Dodge County
Player of the Year: Destanee Wright – Dodge County

First Team
Jahnaria Brown – Bleckley County
Europe Brown – Dodge County
Nijeria Jordan – Washington County
Scottieria Rozier – East Laurens
Bridgette Wooden – Dublin
Destinee Ellison – Washington County

Second Team
Ja’Mya Canady – East Laurens
Zannesia Mitchell – Dodge County
Victoria Dumas – Northeast-Macon
Alexus Carr – Dublin
JaKari Moore – Southwest-Macon
Alleyah Whitehead – Bleckley County

Region 6

Player of the Year: Nekiyah Thompson – Douglass

First Team
Ashanti Cobb – South Atlanta
Shatara Goodman – Coretta Scott King
Cherry Reeves – Hapeville Charter
Earline Bennett – Washington
Aminah Johnson – Therrell
Kewanna Fortson – Coretta Scott King
Ashley McKee – Douglass
Kayla Pruitt – Douglass
Mekindia Martin – KIPP Academy
Shania Williams – KIPP Academy

Region 8

Player of the Year: Georgia Stockton – Rabun County

All-Region
Allison Smith – Banks County
Jaycie Bowen – Banks County
Amber Williams – Banks County
Madison Abbott – Monticello
Amiyah Williams – Social Circle
Rykia Pennamon – Putnam County
Jashanti Simmons – Putnam County
Hailey Hyman – Putnam County
Maggie Campbell – Elbert County
Niya Shumaker – Elbert County

Honorable Mention
Maddie Thomas – Banks County
Laken Stiles – Rabun County
Kaitlyn Coleman – Rabun County
Jemiya Turman – Elbert County
Lacey Harris – Elbert County
Mackenzie Abbott – Monticello
Mackenzie Tripp – Monticello
Lawson Foster – Oglethorpe County
Jenna Pulliam – Oglethorpe County
Amaya Banks – Putnam County
Tia Harris – Putnam County
Asia Williams – Social Circle

Class A

Region 5

Overall Co-Players of the Year: Morgan Jones – Our Lady of Mercy; Kaila Hubbard – Holy Innocents’
North Player of the Year: Kaila Hubbard – Holy Innocents’
South Player of the Year: Morgan Jones – Our Lady of Mercy

Overall All-Region
Morgan Jones – Our Lady of Mercy
Kaila Hubbard – Holy Innocents’
Amaya Register – Wesleyan
Kennedy Suttle – Holy Innocents’
Elizabeth Gibbs – Landmark Christian
AC Carter – Wesleyan
Jillian Hollingshead – Holy Innocents’
Weronika Hipp – ELCA
Kai Carter – Paideia
Sutton West – Wesleyan
Penelope Naftel – Strong Rock

North First Team
Amaya Register – Wesleyan
Kennedy Suttle – Holy Innocents’
Kai Carter – Paideia
Caitlin Felts – Galloway
Tatyana Lewis – SACA

North Second Team
Sutton West – Weselyan
Julian Hollingshead – Holy Innocents’
AC Carter – Weselyan
Jada Ryce – Galloway
Mina Loudermilk – Atlanta International

North Honorable Mention
Callie Weaver – Wesleyan
Paige Lyons – Wesleyan
Sophia Hoffman – Atlanta International
Skyler Lupton-Smith – Atlanta International
Jada Farrell – Holy Innocents’
Rachel Suttle – Holy Innocents’
Katie-Anne Peterson – Mt. Vernon Presbyterian
Christian Walker – Paideia
Hunter Furman – Paideia
Melinda Hartz – Galloway
Atta Diop – SACA
Shantona Crockett – SACA

South First Team
Weronika Hipp – ELCA
Elizabeth Gibbs – Landmark Christian
Paige Aronhalt -Landmark Christian
Taylor Riggins – Greenforest
Aminat Ly – Greenforest

South Second Team
Penelope Naftel – Strong Rock
Jurnee Miller – Drew Charter
Eboni Winston – Our Lady of Mercy
Journee Edwards – Drew Charter
Kayland Thomason – ELCA

South Honorable Mention
Danielle Goodine – Strong Rock
Diana Drake – Strong Rock
Chloe Craig – ELCA
Lindsey Darden – ELCA
Jordan Patten – Our Lady of Mercy
D’Mya Walker – Our Lady of Mercy
Katelyn Lee – Landmark Christian
Julia Allen – Landmark Christian
Adrianna Jones – Greenforest
Shacari Hardy – Drew Charter
Cydney Taylor – Drew Charter
McKenzie Floyd – Elite Scholars
Ayanda Patrick – Elite Scholars

Region 6A

Coach of the Year: Maggie Peeples – Christian Heritage; Remonica Stephens – Bowdon
Player of the Year: 
Maci Holloway – Bowdon

First Team
Caroline Dingler – Darlington
Rylee Robinson – Bowdon
Faith Alexander – Gordon Lee
Kelsey Schneller – Christian Heritage
Meghan Schneller – Christian Heritage

Second Team
Gracie O’Neal – Gordon Lee
Shelby Carlock – Trion
Shayla Youngblood -Trion
Dasia Wyatt – Bowdon
Sharece Morton – North Cobb Christian

Honorable Mention
Sidney Seymour – Darlington
Mary Claire Norman – North Cobb Christian
Tanesha Kirk – Bowdon
Trista Gay – Bowdon
Jana Crews – Mt. Zion-Carrollton
Cassidy Brown – Mt. Zion-Carrollton

Region 6B

Coach of the Year: Aisha Kennedy – St. Francis
Player of the Year: Cameron Swartz – Fellowship Christian

First Team
Anna Mancil – Mt. Pisgah
Regina Metz – Pinecrest Academy
Arynn Eady – St. Francis
Jordan Isaacs – St. Francis
Carly Fahey – King’s Ridge Christian

Second Team
Shelby Wingate – Whitefield Academy
Sadie Schulz – Fellowship Christian
Olivia Swanston – St. Francis
Amirah Abdur-Rahim – St. Francis
Kennedy Powell – St. Francis

Honorable Mention
Grace Mulroy – Walker
Winnie Litchfield – Walker
Megan Childress – Mt. Pisgah
Eliza Snyder – St. Francis
Savannah Casey – Mt. Paran
Lauryn Manion – Mt. Paran
Syndee Brothers – Mt. Paran

Region 8

Coach of the Year: Brian Olson – Athens Academy
Player of the Year: Ansley Hall – Prince Avenue Christian

First Team
Ansley Hall – Prince Avenue Christian
Sadie Thrailkill – Lakeview Academy
Nyah Williams – Tallulah Falls
Gabby Mastandrea – Athens Academy
Madison Pickerel – Athens Christian

Second Team
Maddi Britt – Prince Avenue Christian
Madison McClure – Towns County
Tori Taylor – Lakeview Academy
Baylee Bowers – George Walton Academy
Greer Moseley – Athens Academy

Honorable Mention
Maddie McCleary – Athens Academy
Rose Bone – Athens Academy
Kayla Martin – Athens Christian
Sydney Bridges – Athens Christian
Jeanece Smith – Commerce
Bryanna Sanders – Commerce
Maggie Mullis – Commerce
Taryn Shelnutt – George Walton Academy
Grace Short – George Walton Academy
Ella Heard – Hebron Christian
Brooklyn Fugel – Hebron Christian
Carly Heidger – Hebron Christian
Maddy Towles – Lakeview Academy
Savannah Kinsey – Lakeview Academy
Janie Henderson – Prince Avenue
Millican Jarrett – Prince Avenue
Clara Hammel – Providence Christian
Katy Corbett – Tallulah Falls
Damali Danavall – Tallulah Falls
Vanessa Floyd – Towns County
Taylor Cornett – Towns County